אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיים הורביץ, בנו של היו"ר המיתולוגי: "טבע לא תהיה הנוקיה הבאה" צילום: אוראל כהן

חיים הורביץ, בנו של היו"ר המיתולוגי: "טבע לא תהיה הנוקיה הבאה"

הורביץ, בכיר לשעבר בטבע הגיב להחלטת ביהמ"ש לבטל לחברה פטנט נוסף על הקופקסון: "בסוף יגיעו גם חדשות טובות. יש לנו את הכישורים לצאת מזה". בני לנדא, מבעלי המניות בטבע: "הכל היה לא מציאותי ולא שמרני מספיק".

01.02.2017, 06:58 | דרור רייך
"בסה"כ זה היה צפוי" אמר אתמול ל"כלכליסט" חיים הורביץ, בכיר לשעבר בטבע ובנו של היו"ר המיתולוגי אלי הורביץ, לאחר שנודעה החלטת בית המשפט שביטלה לטבע פטנט נוסף על הקופקסון. יחד עם זאת הורביץ הבהיר כי "טבע לא תהיה הנוקיה הבאה. היו לנו 5—7 חדשות לא טובות ברצף, אבל בסוף יגיעו גם חדשות טובות. יש לנו את הכישורים לצאת מזה".

עם זאת, הורביץ אמר כי "אני לא משלה את עצמי. תהיה תחרות. השאלה היא מה יהיה הפרש המחיר בין תרופת המקור שלנו לתרופה הגנרית העתידית. אם הפער יהיה 15%—20%, אני לא חושב שיקרה כלום. אני מאמין שלא נראה נפילה במכירות בבת אחת".

חיים הורביץ. "לא משלה את עצמי", צילום: נמרוד גליקמן חיים הורביץ. "לא משלה את עצמי" | צילום: נמרוד גליקמן חיים הורביץ. "לא משלה את עצמי", צילום: נמרוד גליקמן

בני לנדא, אחד מבעלי המניות הישראלים הפרטיים הגדולים ביותר בטבע, לא אופטימי כמו הורביץ: "חברה שעורכת תחזיות שמתבססות על ההנחה שכל הכוכבים יסתדרו בשורה אחת ולא נוקטת בשמרנות פיננסית נדונה לכישלון — וזה מה שקרה. התחזיות של טבע היו אופטימיות לכל אורך הדרך. גם לגבי הפטנטים וגם לגבי התועלת של רכישת אלרגן. הכל היה לא מציאותי ולא שמרני מספיק".

לנדא הוסיף כי כעת "החברה חייבת להראות מנהיגות. זה אומר לספק הסבר של האסטרטגיה בצורה פשוטה, כך שכל אחד יוכל להבין". לדבריו, להנהלה הנוכחית אין אסטרטגיה: "אני חושב שמאז ג'רמי לוין (מנכ"ל טבע הקודם — ד"ר) לא שמענו אסטרטגיה ברורה, לעתיד החברה". לטענת לנדא "חייבים להיות שינויים מהותיים בכל הדרגים. כולם פישלו. כולם צריכים לקחת אחריות. צריך לעשות סדר בטבע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות