אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צבי בר, ראש עיריית רמת גן לשעבר, נכנס לכלא צילום: אוראל כהן

צבי בר, ראש עיריית רמת גן לשעבר, נכנס לכלא

בר נשלח לשלוש שנות מאסר. את עונשו ירצה בר באגף 10 בכלא מעשיהו, בו גם מרצה ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, את מאסרו

01.02.2017, 11:39 | נעמי צורף
ראש עיריית רמת גן לשעבר, צבי בר, נכנס הבוקר לכלא והחל לרצות את מאסרו. בר נשלח לשלוש שנות מאסר על פי החלטת בית המשפט העליון בערעורו. את עונשו ירצה בר באגף 10 בכלא מעשיהו, בו גם מרצה ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, את מאסרו.

קראו עוד בכלכליסט

בחודש דצמבר האחרון דחה בית המשפט העליון את רוב הערעור על הכרעת הדין של בית-המשפט המחוזי בעניינו של בר, כך שההרשעות על עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים והלבנת הון נותרו בעינן. במקביל, קוצר עונש מאסרו מחמש וחצי שנות מאסר לשלוש שנות מאסר וסכום הקנס שהוטל עליו הופחת ל-800 אלף שקל מ-1.5 מיליון שקל.

צבי בר, צילום: עמית שעל צבי בר | צילום: עמית שעל צבי בר, צילום: עמית שעל

בר שימש בתפקיד ראש עיריית רמת גן במשך 24 שנים עד להגשת כתב האישום בעניינו בינואר 2013. על פי הכרעת הדין של שופט בית המשפט המחוזי, צבי גורפינקל, בר קיבל שני מיליון שקל מקבלנים שהיו להם אינטרסים בעיר. בר הורשע בנוסף בעבירות של הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט, אך זוכה ממספר עבירות של מרמה והפרת אמונים. יחד עם בר הורשעו שלושה יזמים במתן השוחד: חיים גייר, מבעלי פרויקט אנדרומדה וגבעת נפוליאון, דוד לוי מבעלי פרויקט הילקראסט ושאול לגזיאל.

אגף 10 הוא אגף מיוחד בכלא מעשיהו אשר שימש בעבר הוסטל ושופץ לקראת כליאתו של אולמרט לפני כשנה. האגף כולל שישה תאים שבכל אחד מהם שלוש מיטות, מקלחת ושירותים, ארון לציוד, שולחן, כיסאות וטלוויזיה.

כמו כן, יש באגף טלפונים ציבוריים במסדרון, כיתת לימוד, מועדון אגף, חדר ביקורים, שני חדרי מפגש עם עורך דין, חדר המשמש בית כנסת, ספרייה, ציוד ספורט, חדר אוכל, חצר אגף יומן אגף, משרד עובדת סוציאלית ומשרד מפקד האגף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה