אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רחפן הקרטון שיציל את האנושות צילום: otherlab.com

רחפן הקרטון שיציל את האנושות

DARPA זרוע פיתוח הטכנולוגיה של צבא ארה"ב מפתחת רחפן מתכלה שיוכל להוביל תרופות לאזורים מבודדים במקרה של מגפות או תאונות ולא יצטרך לעשות את הדרך חזרה

01.02.2017, 14:06 | רפאל קאהאן

זרוע פיתוח הטכנולוגיה של צבא ארה"ב, DARPA, העניקה מלגה לקבוצת מחקר בתחום האווירודינמיקה בשם Otherlab, על מנת שזו תפתח עבורה רחפן זול ומתכלה שעשוי מקרטון. על פי הדיווח של אתר Recode מאתמול (ג'), הרחפן מיועד לאספקת תרופות לאזורים נידחים או כאלה שלא ניתן להגיע אליהם באמצעים קרקעיים.

קראו עוד בכלכליסט

הרחפן צפוי להתבסס על תצורת דאון, שמזכירה מאוד כנף מעופפת או מטוס מנייר. ב-DARPA מעוניינים להשמיש את רחפני הקרטון במקרים שבהם יש למשל התפרצות של מגיפות או או תאונות במקומות שאינם נגישים במהירות. הרחפן יוכל להעביר במהירות חיסונים או תרופות לאותם אזורים. הוא בנוי מנייר וקרטון או חומרים מתכלים אחרים, על מנת שלא יצטרכו לדאוג לטיסה חזרה לבסיס. רחפנים הם בדרך כלל יקרים ומסובכים למדי לתפעול - הרבה יותר קל לשלוח מטען מבלי שצריך לדאוג לחזרה הביתה של הרחפן.

הדמיה של הרחפן המתכלה, צילום: otherlab.com הדמיה של הרחפן המתכלה | צילום: otherlab.com הדמיה של הרחפן המתכלה, צילום: otherlab.com

בנוסף, ויתור על הטיסה חזרה מאפשר להטעין עליו יותר מטען - מה שמייעל את ההפעלה שלו. תסריט שימוש טיפוסי יכלול שיגור של הרחפן ממטוס או מסוק שחגים מעל האזור המיועד. שימוש ברחפן קרטון עשוי להיות זול אפילו יותר מאשר שימוש במצנח והוא מאפשר גם שליטה במקום הנחיתה. הרחפן יצויד במחשב בקרה ושליטה זעיר, שישלוט בתהליך ההטסה ליעד, מה שאומר שניתן יהיה גם לשלוט בו מרחוק ולשנות את היעד במקרה הצורך.

הרחפנים יסופקו כקיט להרכבה באופן שמזכיר מאוד דגמי מטוסים להרכבה מנייר. הצוות התפעולי לא יזדקק לציוד מיוחד על מנת להרכיבו כך שאפילו אדם ללא הכשרה מיוחדת יוכל לתפעל אותו. ב- DARPA לא הסכימו לחשוף את סכום המלגה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות