אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הותמ"ל אישרה להפקדה 2 תוכניות לבנייה בלוד ובשפרעם - בסה"כ 12,900 יח"ד צילום: זהר שחר

הותמ"ל אישרה להפקדה 2 תוכניות לבנייה בלוד ובשפרעם - בסה"כ 12,900 יח"ד

התוכנית בלוד כוללת כ-11,300 יח"ד, כשמתוכן 20% יוקצו עבור דירות קטנות. התוכנית בשפרעם כוללת כ-1,600 יח"ד ותוספת של כ- 400,000 מ"ר לתעסוקה

01.02.2017, 17:31 | אביב גוטר
הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) החליטה היום (ד') להפקיד שתי תכניות הכוללות תוספת של כ- 11,300 יח"ד בלוד ו-1,600 יח"ד בשפרעם.

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית בלוד כוללת כ-11,300 יח"ד, כשמתוכן 20% יוקצו עבור דירות קטנות אשר עשויות להתאים לאוכלוסיות שונות וביניהם זוגות צעירים. עוד כוללת התוכנית, כ-84,000 מ"ר עבור שטחי תעסוקה, 32,000 מ"ר עבור שטחי מסחר, שטחים ציבוריים פתוחים, כיכרות עירוניות, מבני ציבור בהתאם לצורכי העיר ושבילים עבור הולכי רגל ואופניים. 

שפרעם , צילום: זהר שחר שפרעם | צילום: זהר שחר שפרעם , צילום: זהר שחר

תמהיל הבינוי בתוכנית כולל בנייה מגוונת, תוך שילוב של מבני ציבור ומסחר לאורך הצירים הראשיים. התוכנית הממוקמת בסמיכות לשכונת גני אביב, שמה דגש על חיבור לעיר, נגישות לתחבורה ציבורית ולתחנת רכבת. תוכנית זו מצטרפת ליתר התכניות אשר יקודמו במסגרת הסכם הגג בעיר לוד. התוכנית קודמה והוגשה על ידי 'דירה להשכיר', בתיאום עם עיריית לוד ותוכננה ע"י האדריכלים יאיר אביגדור ורונן כינורי.

לוד (ארכיון), צילום: אביגיל עוזי לוד (ארכיון) | צילום: אביגיל עוזי לוד (ארכיון), צילום: אביגיל עוזי

שפרעם: בניינים של עד 9 קומות  

התוכנית בשפרעם כוללת כ-1,600 יח"ד ותוספת של כ- 400,000 מ"ר לתעסוקה וזאת כדי לעודד את כלכלת העיר ומקומות תעסוקה חדשים לתושבי היישוב והאזור. בנוסף כוללת התוכנית גם פארק ציבורי כלל עירוני, שטחים למבני ציבור ומסחר אשר ישרתו את תושבי השכונה ואת כלל תושבי העיר.

אופי הבינוי המוצע בתוכנית הינו בניינים של עד 9 קומות בבנייה מדורגת המשלבת גם חזיתות מסחריות. כמו כן, מציעה התוכנית הקצאה עבור שטח להקמת בית עלמין בשטח של כ- 15 דונם, שנועד לתת מענה למצוקת מקומות קבורה לתושבי העיר. התוכנית קודמה ביוזמת רשות מקרקעי ישראל ע"י משרד יעד אדריכלים ומשרד גורדון אדריכלים ומתכנני ערים.

מתכננת הוועדה, דקלה פרסיקו: "תוכנית לוד מערב היא תוכנית היוצרת רובע עירוני חדש ומודרני הקשור ומחזק את העיר הקיימת, ויאפשר את התפתחותה. התוכנית בשפרעם מציעה היקף נרחב של מגורים על קרקע מדינה וכוללת שיקום מחצבה וניצול חומרי גלם על ידי הקמת אזור תעשיה בשטחה, דבר שיחזק באופן משמעותי את האיתנות הכלכלית של שפרעם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות