אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניצחון לאדלסבורג על לוזון: בעלי המניות דחו את הסכם השכר של המנכ"ל החדש צילום: נמרוד גליקמן

ניצחון לאדלסבורג על לוזון: בעלי המניות דחו את הסכם השכר של המנכ"ל החדש

לוזון ביקש להעניק לארז תיק חבילת תגמול של עד 4.1 מיליון שקל בשנה אך נדחה על ידי בעלי המניות: "תנאי ההעסקה מופרזים ואינם עולים בקנה אחד עם כישוריו"

01.02.2017, 18:04 | אורן פרוינד

אסיפת בעלי המניות של קבוצת לוזון דחתה היום (ד') את הסכם התגמול של המנכ"ל החדש ארז תיק, עורך דינו ומקורבו של עמוס לוזון שנכנס לתפקיד בסוף 2016. לוזון ביקש להעניק לתיק חבילת תגמול שמנה של עד 4.1 מיליון שקל בשנה, שכוללת שכר חודשי של 200 אלף שקל (לפני מע"מ), מענק שנתי תלוי ביצועים של עד 1.2 מיליון שקל, והקצאת אופציות שיהוו 5% ממניות החברה שמוערכות בשווי של 2.4 מיליון שקל. בעלי המניות התנגדו ותיק יצטרך להסתפק בשכר מופחת.

קראו עוד בכלכליסט

חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי התנגדה להסכם השכר של תיק. אנטרופי ציינה בנימוקיה כי: "אנו סבורים כי רכיב התגמול הקבוע גבוה ביחס לחברות בעלות היקפי פעילות הדומים לחברה, ובפרט לאור הפסדי החברה בשנים האחרונות ומצבה הפיננסי. אנו סבורים כי בשלב זה מבנה חבילת התגמול צריך להיות מוטה לטובת הרכיב המשתנה כדי להגביר את זהות האינטרסים עם כלל בעלי המניות. משכך, לדעתנו, על החברה להסיט חלק מהתגמול הקבוע לעבר תגמול משתנה, במזומן או באופציות, אשר במתכונת הנוכחית כבר מותנים ביעדים מאתגרים המשקפים את השאת ערך החברה לבעלי מניותיה בטווח הארוך".

ארז תיק הוא שותף מייסד במשרד עורכי הדין TGK ועורך דינו של עמוס לוזון ב-18 השנים האחרונות. אנטרופי התייחסה גם לניגוד העניינים בינו לבין לוזון: "אין פירוט בדוח הזימון האם ועדת הביקורת של החברה בחנה את היקף ההתקשרויות של החברה עם משרד עו"ד תיק, קינן, גלעד ושות', והאם היקף זה הינו מהותי למי מהצדדים, והאם ועדת הביקורת בחנה את הפוטנציאל לניגודי עניינים העשוי לנבוע אגב מינויו של מר ארז תיק לתפקיד מנכ"ל במקביל להמשך התקשרות".

האחים אדלסבורג פרסמו לאחרונה הודעה רשמית שמתנגדת להסכם השכר של תיק בטענה כי תנאי ההעסקה המוצעים לתיק "הם מופרזים ואינם עולים בקנה אחד עם כישוריו, ניסיונו ומקצועיותו. קל וחומר, כאשר זהו תפקידו הראשון כמנכ"ל, וללא עבר בניהול חברות ציבוריות". עבורם מדובר בניצחון שני, לאחר שהתנגדו לשעבוד שרצה להעניק לוזון על מניות תחת הכוח הפרטית דוראד בגיוס האג"ח שביצע לאחרונה. השניים פתחו במאבק משפטי ואילו את לוזון לשחרר את השעבוד.

לוזון מכר לתיק 1% מהחברה תמורת 937 אלף שקל

במקביל, לוזון עדכנה היום כי עמוס לוזון השלים היום מכירה של 1% מהחברה לטובת עורך דינו תיק תמורת 937 אלף שקל. לוזון מכר את המניות האלו עוד באוגוסט 2016 אולם מכיוון שהתמורה בגינן הועברה רק עכשיו המכירה הוכרה כעת. לוזון מכר את המניות בעסקה מחוץ לבורסה בשער של 40 אגורות

עמוס לוזון , צילום: ראובן שוורץ עמוס לוזון | צילום: ראובן שוורץ עמוס לוזון , צילום: ראובן שוורץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות