אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת ההנפקה: מעלות הורידה בשתי דרגות את הדירוג של סאות'רן האמריקאית צילום: שאול גולן

לקראת ההנפקה: מעלות הורידה בשתי דרגות את הדירוג של סאות'רן האמריקאית

חברת הדירוג הורידה את הדירוג של חברת הנדל"ן מ-A ל-BBB+; סאות'רן: "החברה משוכנעת שבטווח הקצר היא תחזור לדירוג A הראוי לה"

01.02.2017, 19:58 | אורן פרוינד

חברת הדירוג מעלות הורידה היום (ד') בשתי דרגות את הדירוג המקדמי שנתנה לחברת סאות'רן מקבוצת TCI, חברת נדל"ן אמריקאית שנמצאת לפני ניסיון הנפקה שני בבורסת תל אביב. כך דיווחה החברה היום לבורסה.

קראו עוד בכלכליסט

במעלות הסבירו כי הדירוג הורד מ-A ל-BBB+ בעקבות שינוי במבנה ההנפקה של סאותר'ן, שהייתה אמורה לבצע את ההנפקה שלה לפני מספר שבועות ודחתה את ההנפקה ואף שינתה את המבנה שלה. סאות'רן היא חלק מקבוצת TCI שנמצאת בבעלות חברת נאמנות שהמוטבים שלה הם ששת ילדיו של ג'ין פיליפס. נכון להיום פיליפס עצמו אינו נושא בתפקיד בחברה שמנוהלת על ידי המנכ"ל דניאל מוס. 

בתשקיף הקודם סאות'רן ייעדה 83% מכספי ההנפקה שלה (75 מיליון דולר) לפירעון הלוואות קיימות שנלקחו בריביות גבוהות של 4.5%-12%. בהצעה החדשה רק 50% מכספי ההנפקה מיועדים להחלפת ההלוואות והשאר לרכישת נכסים חדשים. בסביבת מעלות הסבירו כי עלויות המימון של סאות'רן במבנה ההנפקה החדש יהיו יקרות יותר מאשר במבנה ההנפקה הקודם בעקבות הירידה בהיקף ההלוואות שמוחלפות.

בנוסף, על פי התשקיף החדש, 20.3 מיליון דולר מהגיוס המתוכנן בתל אביב ישמשו לרכישת שלושה נכסי מולטי פמילי בטקסס, ג'ורג'יה ומיסיסיפי שמכילים 616 יח"ד. קבוצת TCI רכשה את הנכסים האלו לאחרונה, ולאחר הגיוס בישראל סאות'רן מתכננת לרכוש אותם מידי קבוצת האם שלה TCI. בסביבת מעלות הסבירו כי הרכישה הזו מהווה הגדלה בסיכון של החברה ומשכך הייתה כרוכה בהורדת דירוג.

דניאל מוס מנכ"ל TCI, צילום: שאול גולן דניאל מוס מנכ"ל TCI | צילום: שאול גולן דניאל מוס מנכ"ל TCI, צילום: שאול גולן

בנוסף הם התייחסו לחשיפה הגבוהה של החברה לחברת האם TCI. "הדירוג מושפע לשלילה מהערכתנו כי לחברה חשיפה מסוימת לחברת האם, TCI, שהמינוף המאזני שלה גבוה בהשוואה לחברה" טענו הכלכלנים של מעלות.

בראיון לכלכליסט מלפני שבועיים הסביר מוס מדוע החליטו לדחות את ההנפקה והסביר מה שונה הפעם. "אנשי ההשקעות שמייעצים לנו אמרו לנו שההצעה יותר אטרקטיבית. אנחנו מגייסים פחות כסף שזה אומר פחות מינוף על אותו תזרים" אמר מוס. "נוכל לשלם עם התזרים הקיים. לא נצטרך הצעות משניות או למכור נכסים". מסאות'רן נמסר בתגובה: החברה משוכנעת שבטווח הקצר היא תחזור לדירוג A הראוי לה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות