אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"דונלד טראמפ הארגנטינאי" רוצה חומה עם בוליביה צילום: בלומברג

"דונלד טראמפ הארגנטינאי" רוצה חומה עם בוליביה

חבר הפרלמנט אלפרדו אולמדו, שמגדיר עצמו כמעריץ של נשיא ארה"ב, סבור שהפיקוח בגבול הצפוני לא מספיק למנוע הברחות סמים ובני אדם

01.02.2017, 22:49 | שירות כלכליסט

הרעיונות של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מצאו אוזן קשבת בדרום הרחוק. חבר הפרלמנט הארגנטינאי אלפרדו אולמדו הכריז כי ארצו צריכה להקים חומה בגבול שלה עם בוליביה — בהשראת החומה שמתכנן נשיא ארה"ב דונלד טראמפ להקים בגבול עם מקסיקו.

אולמדו, נציג הפרובינציה הצפונית סלטה שגובלת עם בוליביה, אמר בדיון טלוויזיוני על מדיניות ההגירה הארגנטינאית כי הוא "מכיר את הגבול טוב מאוד, וצריך לבנות שם חומה". זו לא ההתבטאות השנויה במחלוקת הראשונה של אולמדו, שמכונה לעתים "טראמפ הארגנטינאי" ומעיד על עצמו שהוא מעריץ של הנשיא האמריקאי. בעבר הוא התבטא באופן פוגעני כלפי הומוסקסואלים ונשים. אולמדו טען ש"כיום אין מספיק פיקוח על הגבול בין ארגנטינה ובוליביה, ולכן מבריחים דרכו סמים וגם בני אדם. טראמפ צודק ב־100% בעניין החומה עם מקסיקו".

 , צילום: Elemaki צילום: Elemaki  , צילום: Elemaki

באותה הזדמנות אולמדו הביע תמיכה בצו שהוציא השבוע נשיא ארגנטינה מאוריסיו מאקרי, שמורה על גירוש מהגרים שהורשעו בפשיעה והידוק הפיקוח בגבולות. הוא סייג את דבריו כשאמר "העם הבוליביאני הוא עם חרוץ, ואני מכבד אותו מאוד. אבל שהפושעים שלו יישארו בצד השני של הגבול. אם יש פושע שנכנס לארגנטינה, לא משנה מאיפה הוא מגיע, צריך לשלוח אותו הביתה. אנחנו לא צריכים לשלם על כליאתו בארגנטינה".

אם אכן תיבנה חומה בגבול בין בוליביה לארגנטינה, היא לא תהיה הראשונה שמפרידה בין ארגנטינה לבין שכנותיה. על קטע מהגבול שלה עם פראגוואי ניצבת חומה באורך 1.3 קילומטר ובגובה 5 מטרים. החומה נבנתה שם ב־2015 כדי לאלץ את הולכי הרגל שרוצים לחצות את הגבול לעבור דרך מעבר מסודר מהעיר הארגנטינאית פוסאדס אל העיר הפרגוואית אנקרנסיון.

בניגוד לתמיכה הנלהבת של אולמדו בנשיא האמריקאי ורעיונותיו, משרד החוץ של ארגנטינה גינה את תוכניתו של טראמפ, והביע דאגה ממה שהוא כינה "יוזמה חד־צדדית". עם זאת, התבטאותו של אולמדו ליבתה את הוויכוח הער גם כך סביב ההגירה לארגנטינה, שהיא יעד ההגירה הגדול ביותר בין מדינות דרום אמריקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות