אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כשהשכר גבוה, לעובדים פחות אכפת מהזמן עם המשפחה והחברים צילום: שאטרסטוק

כשהשכר גבוה, לעובדים פחות אכפת מהזמן עם המשפחה והחברים

לפי מחקר של גלאסדור ככל שהשכר עולה כך גם משתנה סדר העדיפויות של העובדים - שמתמקדים יותר בתרבות הארגונית ובהזדמנויות לקידום הקריירה שלהם

06.02.2017, 13:09 | שירות כלכליסט

האיזון בין עבודה לבין החיים הפרטיים הוא לא כזה קריטי, מסתבר. לפחות לא בכל רמת שכר.

ככל שהשכר גבוה יותר, הערך של מציאת איזון בין השעות בעבודה לזמן בבית עם המשפחה וחברים – הולך ומתמעט בעיני עובדים.

קראו עוד בכלכליסט

למעשה, איזון זה הופך לגורם הכי פחות חשוב לשביעות הרצון הכללית של עובדים המרוויחים משכורות גבוהות (בין 40 אלף ל-120 אלף דולר בשנה). כך על פי דוח חדש של אתר מציאת העבודות "גלאסדור" (Glassdoor).

על פי הכלכלן הראשי של גלאסדור, אנדרו צ'מברלין, ככל שהשכר עולה, כך מוכנים עובדים לבלות יותר זמן בעבודה, על חשבון זמן הפנאי שלהם. "הסטראוטיפ של עורך הדין מצליח העובד 70 שעות בשבוע הוא למעשה נכון", אמר ל-CNBC.

חבילת ההטבות לעובדים ובונוסים הופכים גם הם לפחות חשובים עם העלייה בשכר, נכתב בדוח. עם זאת, התרבות והערכים הארגוניים, איכות ההנהגה הבכירה, והזדמנויות קריירה, הופכים ליותר משמעותיים עבור עובדים בעלי שכר גבוה.

האיזון בין משפחה לעבודה לא כזה חשוב לבעלי שכר גבוה, צילום: שאטרסטוק האיזון בין משפחה לעבודה לא כזה חשוב לבעלי שכר גבוה | צילום: שאטרסטוק האיזון בין משפחה לעבודה לא כזה חשוב לבעלי שכר גבוה, צילום: שאטרסטוק

סדרי העדיפויות במקום העבודה משתנים עם העלייה בשכר, אמר צ'מברלין. "פחות מתמקדים בזמן הפנוי ויותר מדגישים את המאפיינים של העבודה".

בעוד שלעובדים בעלי שכר נמוך יותר (פחות מ-40 אלף דולר בשנה) חשובה יותר התדמית העסקית החיובית של הארגון, איזון עבודה-בית, ההטבות והבונוסים, הרי שעובדים המרוויחים יותר מתמקדים במטרות ארוכות-טווח. הם שמים יותר דגש על מרכיבים של המשרה הקשים יותר למדידה, אומר צ'מברלין.

המשמעות של העניין למעסיקים המעוניינים ליצור מקום עבודה טוב יותר היא שההשקעה הטובה ביותר שהם יכולים לעשות היא בתרבות הארגונית, מוסיף צ'מברלין. במקום לנפח את התנאים, עליהם להתמקד ב"יצירת מנהלים טובים יותר והזדמנויות קריירה לעובדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות