אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת ההנפקה: אנטרופי מעריכה את שווי נובולוג ב-711 מיליון שקל - הרבה מעל ההערכות בשוק צילום: EDWARD KAPROV

לקראת ההנפקה: אנטרופי מעריכה את שווי נובולוג ב-711 מיליון שקל - הרבה מעל ההערכות בשוק

בשבוע שעבר פורסם התשקיף של החברה ובשוק העריכו כי ההנפקה תתבצע לפי שווי של 550 מיליון שקל. באנטרופי מציינים בין היתר את הרווחיות הגדולה של התחום, מול חסמי כניסה גבוהים ורמת תחרות מתונה

02.02.2017, 14:08 | ניר טל

נובולוג זוכה להערכת שווי חיצונית גבוהה משמעותית מההערכות הרווחות בשוק. לקראת ההנפקה של חברת הפצת התרופות מעריכה היום (ה') אנטרופי את שווייה של החברה בכ-711 מיליון שקל. 

קראו עוד בכלכליסט

נובולוג נשלטת במשותף על ידי קרן פימי (50%) ומבט-אפ של אהוד פוזיס (47.6%) – ואלה פירסמו בשבוע שעבר את התשקיף לקראת ההנפקה הראשונית שלה בבורסת ת"א (IPO). לאחר פרסום התשקיף העריכו בשוק כי החברה תונפק על פי שווי של 550 מיליון שקל.

בסקירת חברת היעוץ אנטרופי מציינים כמה סיבות מרכזיות להערכת השווי הנוכחית (שהתבססה על שיטת היוון תזרימי מזומנים): לחברה נתח שוק גדול יחסית, בהיקף של 40%-50%, בשוק התרופות האתיות (תרופות מקור בשלב שהן "מוגנות פטנט") שמתאפיין ברווחיות גבוהה יותר; תחום פעילותה של נובולוג מתאפיין בחסמי כניסה גבוהים ורגולציה נוקשה, כך שרמת התחרות בו נחשבת למתונה יחסית; גם בקרב המתחרות הפועלות בשוק, לנובולוג יתרון של נתח שוק רחב יותר, מכיוון שאינה בבעלות חברת תרופות – ומכאן שאינה סובלת מבעיית ניגוד עניינים פוטנציאלי.

זאת ועוד, החברה צמחה בשנים האחרונות ומצליחה לייצר שיעור רווחיות גולמית של 9%-10% בתחומי פעילותה המרכזיים – הפצת תרופות ומתן שירותים לניסויים באמצעות טריילוג. עוד מוסיפים באנטרופי כי היקף הוצאות הממשלה בתחום הבריאות צפוי לגדול, וזאת במטרה לעמוד ביעד משרד הבריאות להגדלת ההוצאה לרפואה לתושב, במטרה לצמצם את הפערים ממדינות ה-OECD בעשור הקרוב.

נתח שוק של 9 מיליארד שקל

נובולוג מנוהלת עלידי שאול קוברינסקי ויושבת במודיעין. החברה מספקת שירותי הפצה ולוגיסטיקה עבורחברות תרופות בינלאומיות, ובאמצעות החברה הבת טריילוג היא מעניקה גם שירותים לוגיסטיים לניסויים קליניים. תחום שלישי מתבצע באמצעות החברה הבת מדיפלסט, והוא כולל שירותי סטריליזציה לחברות תרופות.

תחום הפצת התרופות תרם בשנת 2015 93% מהכנסות החברה ו-66% מהרווח הנקי. בשנת 2015 רשמה נובולוג הכנסות של 638 מיליון  שקל ורווח לש 23 מיליון שקל. על פי הסקירה של אנטרופי, החברה צפויה להשקיע בשנתיים הקרובות כ-30 מיליון שקל במדיפלסט (רוב הסכום מיועד להקמת מתקן קליטה של החברה).

תחום פעילות נוסף של החברה הינו מתן שירותי תמיכה והדרכהלחוליםכרוניים, הנדרשים להגדיל את יכולת נטילתה תרופותשלהם. פעילות זו מתבצעת באמצעות חברת care for lifeשהוקמהב־2007. 

ישי דוידי מייסד ומנהל קרן פימי, צילום: יונתן בלו ישי דוידי מייסד ומנהל קרן פימי | צילום: יונתן בלו ישי דוידי מייסד ומנהל קרן פימי, צילום: יונתן בלו

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות