אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בעקבות ביטול הרצאת הימני הקיצוני יאנופולוס: טראמפ מאיים על אוני' ברקלי בשלילת תקציבים

המוסד האקדמי החליט לבטל את הרצאת עורך ברייטבארט לאחר ההפגנות נגדו ונגד דעותיו השנויות במחלוקת, והציוץ של נשיא ארה"ב לא איחר להגיע: "ברקלי לא מאפשרת חופש ביטוי ומקדמת אלימות נגד אנשים חפים מפשע בעלי השקפות שונות"

02.02.2017, 16:15 | שירות כלכליסט

הנשיא טראמפ איים על אוניברסיטת קליפורניה, ברקלי, בקיצוץ במימון הפדראלי לאחר שהמוסד ביטל הרצאה של עורך ברייטבארט (Breitbart) על רקע הפגנות אלימות בקמפוס.

בציוץ מהיום בבוקר כתב טראמפ: "אם אוניברסיטת קליפורניה, ברקלי, לא מאפשרת את חופש הדיבור ומאמצת אלימות נגד אנשים חפים מפשע בעלי השקפות שונות – לא יהיה מימון פדראלי?" (If U.C. Berkeley does not allow free speech and practices violence on innocent people with a different point of view - NO FEDERAL FUNDS?).

הקמפוס הגיף את שעריו ביום ד' על רקע הפגנה אלימה נגד הופעתו המתוכננת של מילו יאנופוליס, הימני קיצוני והשנוי במחלוקת. מחאות פרצו וקבוצה קטנה של מפגינים לובשי שחור וסווצ'רטים עם כובעים שברו חלונות והשליכו פצצות עשן וחזיזים.

טראמפ. השמצות נגד ברקלי בטוויטר, צילום: איי פי טראמפ. השמצות נגד ברקלי בטוויטר | צילום: איי פי טראמפ. השמצות נגד ברקלי בטוויטר, צילום: איי פי

"מדובר בקבוצת מסיתים, רעולי פנים, שזרקו אבנים, חזיזים ובקבוקי מולוטוב על שוטרים", אמרה ראש משטרת הקמפוס, מארגו בנת.

עוד אמרה בנת שהמשטרה קבעה בשלב זה כי אין ביכולתה להבטיח את הבטיחות בקמפוס וביטלה את האירוע ופינתה את עורך החדשות מהבניין. גורמים רשמיים של האוניברסיטה אמרו בטוויטר כי שערי האוניברסיטה נעולים. "לא הגיעו דיווחים על מעצרים או פציעות חמורות", הוסיפה.

המשטרה הורתה למפגינים באוניברסיטה הליברלית להתפזר ולאחר זמן קצר פרצה לפחות שריפה אחת כשהציתו המפגינים עמוד תאורה מחוץ לבניין, כך לפי דיווחי CNN. המפגינים שברו חלונות באותו הבניין והשליכו אבנים וחזיזים. נראה כי מספר המפגינים הוא כמה מאות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות