אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן ברוש נכנסת לאלקוברה: רכשה 7.5% ממניות החברה צילום: עמית שעל

קרן ברוש נכנסת לאלקוברה: רכשה 7.5% ממניות החברה

הקרן שמוביל אמיר אפרתי - המנהלת נכסים בשווי של 600 מיליון שקל - הודיעה לרשות ני"ע בארה"ב על כניסתה לאחזקה בחברת הביומד

02.02.2017, 17:05 | גולן חזני

קרן ברוש מסמנת יעד חדש חברת הביומד הישראלית - חברת אלקוברה. ברוש הודיעה לרשות ניע האמריקאית כי הגיעה לאחזקה של 7.5% בחברה. 

קראו עוד בכלכליסט

ברוש מנוהלת על ידי אמיר אפרתי ומנהלת כ-600 מיליון שקל. הקרן הפכה באוגוסט האחרון לבעלת עניין בחברת מטומי וקיימה שיחות עם מוסדיים, שבהם עלתה טענה לניהול לא נכון של החברה. בסופו של דבר מונה דירקטור מטעמה בדירקטוריון החברה, שגם שכרה בנק השקעות לבדיקת אפשרויות אסטרטגיות כולל מכירה.

ככל הנראה זו גם המטרה באלקוברה, שאיבדה לפני שבועים 50% משוויה בעקבות כשלון בניסוי שלב 3 בתרופת הדגל שלה לטיפול בהפרעות קשב. החברה מנוהלת ע״י ירון דניאלי.

בינואר 2015 הצליחה אלקוברה לגייס 26 מיליון דולר לצורך המשך הניסויים, על פי שווי של 80 מיליון דולר, כאשר בגיוס השתתפו גופים מוסדיים אמריקאיים גדולים. לפני כן ביצעה החברה שני גיוסים מהותיים נוספים: בהנפקה הראשונית בנאסד"ק במאי 2013 גייסה החברה 25 מיליון דולר לפי שווי של 113 מיליון דולר. באוקטובר 2013 השלימה החברה גיוס שני של 33 מיליון דולר לפי שווי של 226 מיליון דולר.

שווי השוק של אלקוברה צנח ב95% בשלוש השנים האחרונות והיא נסחרת בשווי 25 מיליון דולר בלבד. עם זאת השבוע עלתה המניה ב-20%, ככל הנראה על רקע רכישות של ברוש.

ירון דניאלי מנכ"ל אלקוברה, צילום: עמית שעל ירון דניאלי מנכ"ל אלקוברה | צילום: עמית שעל ירון דניאלי מנכ"ל אלקוברה, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות