אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות התנגדות בעלי המיעוט: זלמן שובל נבחר לכהונה נוספת כיו"ר חברת יצוא צילום: נמרוד גליקמן

למרות התנגדות בעלי המיעוט: זלמן שובל נבחר לכהונה נוספת כיו"ר חברת יצוא

אסיפת עלי המניות אישרה את חידוש כהונתם של חברי דירקטוריון החברה המחזיקה בשליטה בבנק ירושלים ואת המשך מדיניות התגמול שלהם. בעלי מניות המיעוט טענו כי הוצאות ההנהלה מנופחות ללא צורך. אנטרופי צידדה בבעלי השליטה

02.02.2017, 19:12 | רעות שפיגלמן

בניגוד לעמדת בעלי המיעוט בחברת האחזקות יצוא (בעלת השליטה בבנק ירושלים) אישרה אתמול (ד') אסיפת בעלי המניות בחברה את המשך כהונתם של בני משפחת שובל בדירקטוריון, וכן את המשך מדיניות התגמול לנושאי המשרה בחברה.

קבוצת בעלי מניות מיעוט (4.9%) טענה כי היקף הוצאות הנהלה וכלליות בחברה הוא חריג ותיארה אותו כ"מנגנון מנופח ויקר, שאין בו כל צורך אמיתי". לטענת בעלי המיעוט, לחברת יצוא פעילות מינורית בלבד בתחום ההשקעות (מלבד האחזקה בבנק ירושלים), וזו אחזקת מניות פסיבית שיצרה רק הפסדים במהלך השנים.

למרות טענות אלו אישרה האסיפה ברוב רגיל את המשך כהונתם של הדירקטורים. כן אישרה האסיפה ברוב מיוחד מקרב בעלי מניות המיעוט את מדיניות התגמול. בעלת השליטה ביצוא היא רעייתו של זלמן שובל, כנה שובל (74.9%), כאשר מקרב הציבור והמוסדיים חלקם של המוסדיים הוא 5.17% והוא מתחלק בין מנורה (3.29%), ילין לפידות (1.82%) והכשרה ביטוח (0.06%). כך על פי אתר סטוקר.

זלמן שובל, יו"ר חברת יצוא בעלת השליטה בבנק ירושלים, צילום: נמרוד גליקמן זלמן שובל, יו"ר חברת יצוא בעלת השליטה בבנק ירושלים | צילום: נמרוד גליקמן זלמן שובל, יו"ר חברת יצוא בעלת השליטה בבנק ירושלים, צילום: נמרוד גליקמן

בחוות הדעת הגישה ציינה חברת הייעוץ אנטרופי כי החברה התחייבה לעדכן את תנאי העסקתו של היו"ר שובל כך שעלות העסקתו תותאם להיקף הישיבות בהן יהיה נוכח בפועל. שכרו החודשי של שובל מסתכם בכ-60 אלף שקל לחודש. אנטרופי ציינה כי סכום זה הינו נמוך בהשוואה לשכר המקובל עבור דרג מקביל בחברות בעלות הון עצמי דומה וכי לאור זאת שלחברה אין פעילות ממשית נפרדת מלבד אחזקתה בבנק י-ם הרי שהשכר תואם את צרכיה של החברה.

מחברת יצוא נמסר כי "האסיפה הכללית אישרה ברוב גדול של 94%, מתוכם 65% מבעלי מניות המיעוט שנכחו באסיפה, את מדיניות התגמול ואת מינוי הדיקטורים בין היתר. ההצעה אושרה על ידי המוסדיים ובתמיכת חברת הייעוץ ובהתנגדות בקרב מיעוט קטן מבעלי המניות. יצוא היא מחברת ההשקעה היציבות והשמרניות במשק הן פיננסית והן אסטרטגית. החברה תמשיך לפעול ליצירת ערך עובר בעלי המניות שלה".

כמו כן אנטרופי ציינה כי להערכתה חברת יצוא תפעל לצמצום הוצאות ההנהלה והכלליות בשנה הקרובה, כאשר גם חברת יצוא עצמה ציינה בדיווח לבורסה לגבי תוצאות האסיפה, כי תפעל להמשך צמצום ההוצאות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות