אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרקל הודפת את טענות טראמפ: גרמניה לא מנצלת את שער היורו הנמוך נגד ארה"ב צילום: בלומברג

מרקל הודפת את טענות טראמפ: גרמניה לא מנצלת את שער היורו הנמוך נגד ארה"ב

במפגש עם מנהיגי האיחוד האירופי הדפה קנצלרית גרמניה את ההאשמות שהופנו אליה מצד טראמפ על ביצוע מניפולציות מטבע והבהירה: "הדיון על אירופה הוא בראש סדר העדיפויות שלנו, ולא דיונים על יתר העולם"

03.02.2017, 21:23 | שירות כלכליסט

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל דחתה היום את ההאשמות שהופנו לגרמניה בימים האחרונים מצד טראמפ, ולפיהן היא מנצלת את שער היורו הנמוך נגד ארה"ב. הערותיו של הנשיא החדש היו קשות לאיחוד האירופי, ובין היתר הוא כינה אותו "כלי בידי גרמניה", שיבח את הברקזיט והעביר ביקורת על מדיניות ההגירה והמדיניות המוניטארית של אירופה.

קראו עוד בכלכליסט

במפגש עם מנהיגי האיחוד היום הזהירה מרקל את המנהיגים כי עתידו של האיחוד מוטל בידיהם: "אני מאמינה שככל שנהיה נחרצים כעת לגבי התפקיד שלנו בעולם, כך ניטיב לנהל את היחסים הטראנס-אטלנטיים שלנו", אמרה מרקל לכתב CNBC בעודה נכנסת למפגש מנהיגי האיחוד במלטה. "הדיון על אירופה הוא בראש סדר העדיפויות שלנו, ולא דיונים על יתר העולם". 

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, צילום: בלומברג קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל | צילום: בלומברג קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, צילום: בלומברג

עם זאת, נמנעה מרקל מאמירת דברים נחרצים לגבי הממשל החדש בארה"ב, ואמרה שהנושא אינו על סדר היום של מפגש הפסגה. מנהיגי אירופה התכנסו היום במלטה כדי לנהל דיון בלתי פורמלי על עתידו של האיחוד האירופי, בעידן שלאחר הברקזיט ולהחליף דעות באשר למדיניות ההגירה של אירופה. המפגש היום היה הראשון שקיימו המנהיגים מאז נכנס טראמפ לבית הלבן, והראשון מאז מתח בפומבי ביקורת על כמה ממדינות האיחוד. נשיא הנציבות האירופית, ז'אן-קלוד יונקר, אמר ל-CNBC בעקבות כמה מהדברים שאמר טראמפ כי "יש מקום להסברים".

"לפעמים אני מקבל את התחושה שהממשל החדש לא מכיר לפרטיו את האיחוד האירופי, אבל באירופה – הפרטים חשובים", אמר יונקר לכתבים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות