אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"פורום החווה" של טראמפ: המנכ"לים של ג'נרל מוטורוס, ג'יי פי מורגן ובלקסטון צילום: רויטרס

"פורום החווה" של טראמפ: המנכ"לים של ג'נרל מוטורוס, ג'יי פי מורגן ובלקסטון

נשיא ארה"ב נפגש הערב עם "פורום המדיניות והאסטרטגיה" החדש שלו הכולל מנכ"לים של כמה מהחברות הגדולות בארה"ב, ובהן ג'נרל מוטורס, ג'יי פי מורגן ובלקסטון. במהלך הפגישה דנו המשתתפים בהפחתת הרגולציה ובמתווי המס האפשריים שיקדם טראמפ

03.02.2017, 23:21 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ דן ביתרונות ובחסרונות של מתווי מיסוי שונים, כולל האפשרות להטיל מכסים על מוצרים מיובאים, בפגישה שקיים היום (ו') בבית הלבן עם מנכ"לי כמה מהחברות הגדולות בעולם. עם זאת, לא התקבלה כל החלטה באשר לתמיכה במתווה מס ספציפי, סיפר אחד המשתתפים שנכחו בפגישה. "אנחנו מחזירים משרות לארה"ב, אנחנו מורידים מסים, אנחנו נפטרים מהרגולציה. מחכים לנו זמנים מרגשים", אמר טראמפ בפתיחת הפגישה.

קראו עוד בכלכליסט

טראמפ נפגש עם הבכירים כדי לשמוע את עמדתם כיצד ניתן להמריץ את הכלכלה ולקצץ מסים במסגרת פורום שהוא אמר כי הוא מקווה שיתכנס מדי חודש. בראש "פורום המדיניות והאסטרטגיה" עומד סטפן שוורצמן, היו"ר והמנכ"ל של בלקסטון. חברים אחרים בפורום כוללים את מנכ"ל ג'יי.פי מורגן ג'יימי דימון ואת מנכ"לית ג'נרל מוטורס, מרי בארה.  

מרי בארה, מנכ"לית ג מרי בארה, מנכ"לית ג'נרל מוטורוס העולמית | צילום: בלומברג מרי בארה, מנכ"לית ג

"במהלך הפגישה נדונו כל הנושאים שעומדים בפני הממשל החדש, כולל רגולציה, הרפורמה במיסוי והגברת ההשתתפות של נשים בכוח העבודה", אמר מרק ויינברגר, מנכ"ל ארגון השירותים המקצועיים שהשתתף בפגישה. בתחילת הפגישה אמר טראמפ כי "יהיה חוק מס חדש מהר" ו"חוק ביטוח בריאות אפילו מהר יותר".

"הועלו בפגישה יותר מ-100 רעיונות, והתרשמתי שהממשל הקשיב להם", אמר ויינברגר. לדבריו, בין היתר התפתח דיון על הפחתת הרגולציה הפיננסית. מאוחר יותר חתם טראמפ על צו המבטל את חוק דוד-פרנק שהידק את הפיקוח על המגזר הפיננסי בתקופת אובמה ובא לעולם לאחר משבר הסאבפריים. בהקשר זה אמר טראמפ כי "דיימון צריך לספר לי על הרפורמה, אבל אני מעריך שנקצץ חלקים נרחבים ממנה, כי יש כל כך הרבה אנשים, חברים שלי, שיש להם עסקים נחמדים ולא יכולים ללוות כסף. הם לא יכולים לקבל כסף מהבנקים, הבנקים לא נותנים להם ללוות בגלל החוקים והרגולציות של דוד-פראנק", הוסיף טראמפ.

טראמפ שיבח גם את לארי פינק, מנכ"ל בלקרוק, ואמר כי השקיע כסף בקרנות של החברה, ופינק השיג לו "החזרים מעולים בשנה שעברה". טראמפ טען בעבר כי מכר את כל המניות שלו ביוני, אם כי לא סיפק תיעוד לכך. בתוך כך, מנכ"ל אובר טרוויס קלניק הודיע כי לא ייקח חלק בפורום. אובר ספגה ביקורת ציבורית רבה, בעיקר לנוכח חוסר תגובתה לצו של טראמפ משבוע שעבר שאוסר כניסה לארה"ב משבע מדינות מוסלמיות.

טראמפ שיבח גם את הנתונים שפורסמו אתמול בדו"ח התעסוקה לחודש ינואר ואמר כי "(נוספו) 227 אלף משרות, יש אווירה נהדרת במדינה עכשיו. אני חושב שזה עומד להמשיך, ובגדול".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות