אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באב"ד עצר ליוגב את תקציב הקמפיין לנבחרת הדירקטורים צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

באב"ד עצר ליוגב את תקציב הקמפיין לנבחרת הדירקטורים

בסוף השימוע שערך מנכ"ל משרד האוצר למנהל רשות החברות הממשלתיות הוחלט כי יופסק הקמפיין לבחירת הדירקטורים, שכן התקציב נועד למטרות אחרות. במקביל פנתה רשות החברות לאיגוד הדירקטורים כדי שיסייע בהתנעת הנבחרת

05.02.2017, 07:10 | עמרי מילמן

פרסום נבחרת הדירקטורים החדשה של רשות החברות החל רק לפני שבועיים וכבר נעצר על ידי משרד האוצר, כך נודע ל"כלכליסט". בשימוע שערך בשבוע שעבר מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד למנהל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב על כך שקיים מסיבת עיתונאים, ובה השיק את תהליך בחירת נבחרת הדירקטורים החדשה בלי לתאם את הדבר עמו ועם שר האוצר משה כחלון — הוחלט כי בשלב זה יוקפא הקמפיין בתקשורת.

קראו עוד בכלכליסט

זאת לאחר שימוע של כשמונה שעות, שבסופו הוציא יוגב מכתב התנצלות, שבו הוא מכיר בטעותו ומתחייב לא לעבוד מול התקשורת עד לגיבוש נוהל שיסדיר את הנושא בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה. בחודשים האחרונים דוברות האוצר לא שירתה את רשות החברות, והיא נאלצה לפעול לבדה.

חשב משרד האוצר הנחה את רשות החברות להקפיא את השימוש בתקציב הפרסום שהחל עם השקת התהליך בעיתונים ונועד למשוך נרשמים חדשים לנבחרת הדירקטורים, שאמורה להוות את מאגר המועמדים לדירקטוריונים של החברות הממשלתיות. טענת האוצר היתה כי השימוש נעשה אמנם דרך תקציב הרשות המיועד ללשכת הפרסום הממשלתית, אך הוא מוקצה למטרות אחרות. כעת הפרסום מושהה, אף שההרשמה לנבחרת הדירקטורים עדיין פתוחה, עד שכלל הפעילות תתואם בין באב"ד ליוגב.

שי באב"ד ואורי יוגב, צילום: אוראל כהן שי באב"ד ואורי יוגב | צילום: אוראל כהן שי באב"ד ואורי יוגב, צילום: אוראל כהן

במקביל החלו ברשות החברות לחזק את פרסום המהלך מפה לאוזן. לידי "כלכליסט" הגיע למשל מייל שבו מפרט איגוד הדירקטורים בישראל כי קיבל פנייה מרשות החברות לסייע בהפצת המידע בעניין פתיחת הליך לשנת 2017 לאיתור מועמדים לכהונה כדירקטורים מקצועיים בחברות הממשלתיות. מייל נוסף נשלח בתפוצה רחבה במשרד האוצר במטרה להעביר את הבשורה.

באב"ד ויוגב צפויים לקיים פגישה בימים הקרובים, ובה יציג יוגב לבאב"ד את המדיניות לבחירת המועמדים לנבחרת ואת הקריטריונים לקבלת הדירקטורים.

באב"ד וכחלון התקוממו על תנאי הקבלה הנוקשים לנבחרת הדירקטורים, והם צפויים ללחוץ על יוגב להקל אותם כדי להקל את הכניסה לנבחרת עצמה. מאחר שבפועל תהליך בחירת המועמדים כבר הושק, ותנאי הקבלה כבר פורסמו, אנשי האוצר מקווים שהשינוי לאחר ההשקה לא יהווה בעיה משפטית מאחר ומדובר בהקלת התנאים ולא בהקשחתם. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות