אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כבל: "נעשו מהלכים אלימים ופחדניים במטרה למנוע בכוח התמודדות על ראשות ההסתדרות" צילום: נמרוד גליקמן

כבל: "נעשו מהלכים אלימים ופחדניים במטרה למנוע בכוח התמודדות על ראשות ההסתדרות"

הערכות: ח"כ שלי יחימוביץ' מעוניינת לרוץ לראשות ההסתדרות במסגרת סיעתו של כבל; עם זאת השליטה בסיעה נמצאת בידי שותפיו של כבל - שתומכים בניסנקורן

04.02.2017, 22:37 | אסנת ניר

בסוף השבוע התרבו ההערכות שלפיהן ח"כ שלי יחימוביץ' החליטה לרוץ בבחירות לראשות ההסתדרות מול היו"ר המכהן אבי ניסנקורן; זאת, כחלק מהסכם עם ח"כ איתן כבל שלפיו היא תתמודד במסגרת סיעתו והוא יהיה מספר שתיים. עם זאת אתמול צייצה יחימוביץ': "למתקשרים, למסמסים, הבהרה: אין לי עדיין החלטה בעניין ההתמודדות לראשות ההסתדרות".

קראו עוד בכלכליסט

באופן רשמי, המועד האחרון לרישום לבחירות לראשות ההסתדרות הוא 23 בפברואר. ואולם מאחר שההתמודדות נעשית במסגרת אחת הסיעות הרשומות - האופציה היחידה של יחימוביץ' היא להתמודד במסגרת סיעת "הבית החברתי" שהקים כבל; מחר (א') הוא המועד האחרון בו סיעות ההסתדרות הקיימות צריכות להודיע אם ברצונן להתמודד בבחירות במאי - ולכן יחימוביץ' צריכה לקבל החלטה כעת.

כבל אינו מכהן בתפקיד יו"ר הבית החברתי, מאחר שהוא משמש חבר כנסת; השליטה בסיעה נמצאת בידי שותפיו - שתומכים בניסנקורן.

יצוין כי הבית החברתי חתומה על הסכם קואליציוני עם סיעת עוגן של ניסנקורן.

איתן כבל, צילום: אלכס קולומויסקי  איתן כבל | צילום: אלכס קולומויסקי איתן כבל, צילום: אלכס קולומויסקי

במידה שיחימוביץ' לא תתמודד, לא ייערכו בחירות למועמד יחיד. כבל טען בעבר כי הבחירות להסתדרות הן סוגיה עקרונית הנוגעת בשאלות של ערכי יסוד בדמוקרטיה. בעבר כבל התמודד מול עופר עיני בבחירות ליו"ר ההסתדרות, ועתר לבג"ץ בעקבות ההחלטה למנות את יורשו, ניסנקורן, כשפרש עיני ב-2014. 

כבל עצמו כתב הערב בפוסט בפייסבוק כי "ב-48 השעות האחרונות נעשו מהלכים אלימים ופחדניים להשתלט על סיעתי בהסתדרות 'בית חברתי', במטרה למנוע בכוח התמודדות על ראשות ההסתדרות. אני מודיע כי לא אאפשר זאת, וכי אנקוט כל מהלך ציבורי ומשפטי שנדרש כדי שיתקיימו בחירות.  לא אאפשר שלאחד הגופים הגדולים והחשובים ביותר בישראל ימונה אדם לקדנציה שנייה - שמונה שנים בסך הכל, ללא בחירות ובלי לקבל את אמונם של 530 אלף בעלי זכות בחירה. אין שום תרגיל שיוכל לעצור את הבחירות".

כבל אמר ל"כלכליסט" כי ייצא למלחמת חורמה להחזיר לעצמו את השליטה בסיעתו, שהפקיד בידי שותפיו. לדבריו, הוא הפקיד את מפתחות ביתו בידי שותפיו - ששדדו לו את הבית.

מסיעת "עוגן" נמסר: "נבהיר בצורה הברורה ביותר, סיעת 'עוגן' והעומד בראשה נכונים לקיום בחירות מול כל מי שיעמיד מועמדות, וכל ניסיון לטעון אחרת הוא בזוי ושיקרי. עשייתו של ניסנקורן למען העובדים ולמען צמצום פערים מדברת בעד עצמה ואנו בטוחים בכוחנו. הטענות בדבר סיעת 'הבית החברתי' קשורות לעניינים פנימיים שלהם וכל ניסיון לטעון אחרת הוא שקרי ומסולף. סיעת הבית החברתי חתמה על הסכם קואליציוני עם סיעת עוגן בגלוי ולא בהחבא. מי שמעוניין להפר הסכמים תוך עשיית קומבינות פוליטיות מחוץ להסתדרות, שיחשוף מה הובטח לו בתמורה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

24.
הוא אופורטוניסט, וגם יחימוביץ
ההסתדרות היא לא בית שלהם והם לא דואגים לה. לא אכפת להם מהעובדים. הם מנסים לתפור דיל כדי להציל את הקריירות הפוליטיות שלהם, שהם במו ידיהם הרסו. כמו שהם הרסו לעצמם, והיו שותפים להרס של המפלגה שלהם, לא צריך לתת להם להרוס את הבית של העובדים בישראל. תפרשו לדוקים, קחו את הפנסיה השמנה שלכם מהמדינה ותשבו כל יום בים עם בירה ושש-בש. תעזבו את העובדים בשקט
כבל לא שותף של אף אחד בסיעה  |  05.02.17
לכל התגובות