אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קביעות או הייטק - אלה הם מקומות העבודה המבוקשים ביותר בישראל צילום: דוד הכהן

קביעות או הייטק - אלה הם מקומות העבודה המבוקשים ביותר בישראל

חברת החשמל היא מקום העבודה הנחשק ביותר בחיפוש בעברית ו-Wix בחיפוש באנגלית, כך לפי נתונים שסיפקה גוגל ישראל ל'כלכליסט'

05.02.2017, 12:04 | מעין מנלה
קביעות, יציבות וועד עובדים חזק - זה מה שמחפשים הישראלים במקום העבודה. ואם לא – אז הם מעדיפים לעבוד עבור חברות הייטק גדולות ובינלאומיות. מקום העבודה הנחשק ביותר עבור מחפשי העבודה באינטרנט בעברית הוא חברת החשמל, ובאנגלית המקום המבוקש ביותר הוא Wix, כך לפי נתונים שסיפקה גוגל ישראל ל'כלכליסט'.

קראו עוד בכלכליסט

מרבית מחפשי העבודה היום משתמשים באינטרנט כדי לאתר משרות פנויות. כ-80% ממחפשי העבודה משתמשים באינטרנט ככלי חיפוש עיקרי, כך לפי סטטיסטיקה של מכון Pew האמריקאי. לכן, ניתוח חיפושי הדרושים בגוגל מספק הצצה להעדפות התעסוקה של הישראלים. הדירוג של גוגל נקבע לפי מספר החיפושים בעברית של המילה "דרושים" או "משרות" בצירוף שם המעסיק. באנגלית, באופן דומה, לפי חיפוש שם המעסיק בצירוף המילה "jobs".

את כל ששת המקומות הראשונים בחיפושים בעברית תופסים מקומות עבודה בחברות ממשלתיות או בשירות הציבורי. ההטבות המופלגות של עובדי חברת החשמל ורכבת ישראל הציבו אותן במקומות הראשון והשני בהתאמה. אחריהן הסתדרות המורים ובמקום הרביעי ברשימת החיפושים החמים – אל על. את המקומות החמישי והשישי תופסות משרות בשירות הציבורי עם "נציבות שירות המדינה" ו-"משרות ממשלתיות" בהתאמה. את העשירייה הראשונה נועלות ארבע חברות גדולות ומבוססות: שטראוס, אלביט, טבע ותנובה.

המשותף לכל ארבעת המקומות הראשונים הוא שבכולם יש ועד עובדים חזק שדואג להטבות לעובדים, יש קביעות ויציבות תעסוקתית יחסית. אגב, ארבעת המקומות הראשונים נשארו ללא שינוי בהשוואה לבדיקה דומה שערך 'כלכליסט' בשיתוף עם גוגל ב-2015.

מחפשי העבודה בחברת החשמל מעוניינים ככל הנראה ליהנות מההטבות הנדיבות שכוללות גם חשמל בחינם, אך כדי להתקבל לעבודה בחברת החשמל צריך להיוולד במשפחה הנכונה. לפי דו"ח של רשות החברות הממשלתיות, ל-27% מעובדי החברה יש קרוב משפחה שעובד גם הוא בחברה. ברכבת ישראל ל-14% מעובדי החברה יש קרוב משפחה שמועסק בה גם הוא. מלבד ההטבות הנדיבות גם השכר בחברת החשמל וברכבת ישראל גבוה יחסית לממוצע במשק. השכר הממוצע בחברת החשמל הוא 24,908 שקל בחודש וברכבת ישראל - 18,485 שקל בחודש. לשם השוואה, השכר הממוצע במשק הוא 9,592 שקל בחודש.

עובדים בחברת Wix, צילום: עמית שעל עובדים בחברת Wix | צילום: עמית שעל עובדים בחברת Wix, צילום: עמית שעל

ישראלים שמחפשים עבודה באנגלית מבקשים להתקבל לחברות הייטק גדולות ובינלאומיות, אך את המקום הראשון טרם כבשו הענקיות מחו"ל. מקום העבודה המועדף על הישראלים לפי נתוני החיפושים באנגלית הוא חברת Wix, שנשארה מקום העבודה המועדף בהשוואה ל-2015. פייסבוק, גוגל ולינקדאין מככבות ברשימות בינלאומיות של מקומות העבודה הטובים ביותר והנחשקים ביותר פעם אחר פעם ובדומה לשאר העולם בדירוג החיפושים בישראל הן מדורגות במקומות השני עד הרביעי בהתאמה. מדובר בחברות טכנולוגיה ענקיות וגלובליות שידועות בהיותן בחזית הטכנולוגיה וכן בשכר הגבוה ובהטבות שהן מציעות לעובדיהן.

חברות ההייטק העוסקות במשחקי הימורים 888 ו-Playtika גם הן מהוות מקומות עבודה מבוקשים עבור מחפשי המשרות הפנויות באנגלית. אחריהן Outbrain הישראלית, ששולטת בפלח הפרסום באמצעות תוכן, ושכלל לא הגיעה לדירוג לפני שנתיים. גם חברת Yotpo שהגיעה למקום התשיעי עוסקת בשיווק באמצעות תוכן ולא נכנסה לדירוג לפני שנתיים. את רשימת החברות המבוקשות על פי החיפושים באנגלית סוגרת מיקרוסופט שירדה מהמקום השישי לפני שנתיים למקום העשירי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

58 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

56.
חברת החשמל לא מה שחשבתם
אני עובד בחברת החשמל. ויש שני סוגי עובדים, 1. קבועים 2. ארעים 1. מדובר על אוכלוסיה משומנת לרובה לא יעילה בכלל הם מגיעים לסכומים מטורפים לרוב מביאים תפוקה די נמוכה. 2.עובדים ארעים ל5 שנים במוקד ולקוחות נוספים,בד"כ פה עובדים סטודנטים וצעירים מקבלים משכורת מ5.5 עד 8 שח. כל השאר הוא אגדה מסעודה את הממוצע הוא הותיקים שעובדים שנים רבות .
רן  |  10.02.17
55.
שורה תחתונה- איך זה לעבוד בחח"י
כרגע השמועה אומרת (ואנחנו חיים משמועות בחוסר ודאות מוחלט לגבי העתיד, כבר 10 או 15 שנה) שהרפורמה תכלול מסירת שאר תחנות הכח - שהן מניבות הכספים - לידיים פרטיות, ופיטורי 2000 מעובדי חברת חשמל. יש גם דיבורים על פיטורי 5000 עובדים. אז בשורה התחתונה, איך זה לעבוד בחח"י: משכורת לתוכניתן ומנתח מערכות עם יותר מ– 20 שנות ניסיון, 16k ברוטו, שכר בסיס 7000, אופק תעסוקתי אפסי (מעסיקים ל-5 שנים ואז מפטרים, וגם את הקבועים מנסים להוציא), אוירת כללית של דכאון. אל תאמינו לתשקורת, יש לה אג'נדות.
עובד זמני בחברת חשמל  |  09.02.17
לכל התגובות