אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ח"כ שלי יחימוביץ': "אתמודד על ראשות ההסתדרות" צילום: עמית שאבי

ח"כ שלי יחימוביץ': "אתמודד על ראשות ההסתדרות"

חברת הכנסת חתמה הבוקר על הסכם עם יו"ר ועדת הכלכלה איתן כבל, ולפיו תתמודד מטעם סיעתו בהסתדרות - "הבית החברתי"; כבל מתכוון להדיח את יו"ר הסיעה הנוכחי בשל תמיכתו ביו"ר ההסתדרות המכהן אבי ניסנקורן

05.02.2017, 13:47 | אסנת ניר

ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) הודיעה היום (א') כי תתמודד על ראשות ההסתדרות. הבוקר נחתם הסכם בינה לבין יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל, ולפיו תתמודד מטעם סיעתו בהסתדרות - "הבית החברתי". כבל מתכוון להדיח בהמשך את יו"ר הסיעה איציק יואל, שמתנגד להתמודדות ותומך ביו"ר ההסתדרות המכהן אבי ניסנקורן כמועמד יחיד - וזאת במהלך ישיבה שתתקיים בבית ההסתדרות.

קראו עוד בכלכליסט

יחימוביץ' מסרה כי היא "מודה לחברי ושותפי איתן כבל, שהעמיד לרשותי את סיעתו. יחד נהפוך את הארגון החשוב הזה לראש חץ חברתי עוצמתי, אמיץ ונקי כפיים למען הזכות הבסיסית להתפרנס בכבוד".

שלי יחימוביץ שלי יחימוביץ' | צילום: אוהד צויגנברג שלי יחימוביץ

ח"כ איתן כבל, יו"ר סיעת "הבית החברתי" בהסתדרות, צילום: אלכס קולומויסקי  ח"כ איתן כבל, יו"ר סיעת "הבית החברתי" בהסתדרות | צילום: אלכס קולומויסקי ח"כ איתן כבל, יו"ר סיעת "הבית החברתי" בהסתדרות, צילום: אלכס קולומויסקי

יואל מונה בזמנו על ידי כבל לעמוד בראש סיעת "הבית החברתי" שהקים כאשר התמודד לראשות ההסתדרות מול עופר עיני. יואל פעל בניגוד לעמדתו של כבל כאשר החליט לא לאפשר את התמודדות הסיעה בהסתדרות, הפלטפורמה דרכה יכולה יחימוביץ' להתמודד כעת. 

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, צילום: יובל חן יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן | צילום: יובל חן יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, צילום: יובל חן

 

כבל טען אתמול כי בבימים האחרונים נעשו מהלכים אלימים ופחדניים להשתלט על סיעתו במטרה, לדבריו למנוע בכוח התמודדות על ראשות ההסתדרות: "אני מודיע כי לא אאפשר זאת וכי אנקוט כל מהלך ציבורי ומשפטי שנדרש כדי שיתקיימו בחירות. לא אאפשר שלאחד הגופים הגדולים והחשובים בישראל ימונה אדם לקדנציה שנייה, שמונה שנים בסך הכל ללא בחירות".

מסיעת "עוגן" בראשות ניסנקורן נמסר בתגובה לדברי כבל: "נבהיר כי אנו נכונים לקיום בחירות מול כל מי שיעמיד מועמדות, וכל ניסיון לטעון אחרת הוא בזוי ושיקרי. עשייתו של אבי ניסנקורן למען העובדים ולמען צמצום פערים מדברת בעד עצמה ואנו בטוחים בכוחנו. הטענות בדבר סיעת 'הבית החברתי' קשורות לעניינים פנימיים שלהם וכל ניסיון לטעון אחרת הוא שקרי ומסולף. סיעת 'הבית החברתי' חתמה על הסכם קואליציוני עם סיעת 'עוגן' בגלוי ולא בהיחבא. מי שמעוניין להפר הסכמים תוך עשיית קומבינות פוליטיות מחוץ להסתדרות, שיחשוף מה הובטח לו בתמורה".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
לשלי יש קבלות בעשייה למען העובדים והחלשים.
איפה אתה בהקשר של האוכלוסיות הנזקקות? מדוע מגזרים שלמים אינם נחשבים אלא רק ועדי עובדים חזקים שכל יו"ר מתלקק להם? מדוע ההסתדרות אינה פועלת למען צעירים עובדים, אשר אינם משיגים יכולת לדיור? מדוע ההסתדרות אינה פועלת עבור אמהות חד הוריות ועובדות, אשר קורסות תחת נטל ההוצאות הכלכליות? מדוע ההסתדרות אינה פועלת למען הגמלאים, עבדו עשרות שנים והפנסיות שלהם צמודות למדד יוקר המחיה השקרי ושאינו מעיד על יוקר המחיה האמיתי ומתוך כך הם נשחקים ומתדרדרים לעוני? חובה על ציבור העובדים לבחור בשלי כמי שיש עימה קבלות.
ניסנקורן מינוי של עיני הכושל  |  07.02.17
12.
רק שלי! פועלת נמרצות עבור הציבור לעומת ניסנקורן
הציבור למד לאורך השנים שבהסתדרות נעשים קומבינות. מה זה למנות יו"ר להסתדרות ללא בחירות? כאן לא דיקטטורה, האדונים ניסנקורן את עיני. כולנו יודעים היכן מצוי היום עיני ומדוע מתוגמל. לאורך שנים יו"ר הזניחו טוטאלית למשל את הגמלאים תוך שהם דואגים לעצמם. מדוע ניסנקורן חושש מהבחירות למרות שהוא מכחיש זאת במדיה?
ניסנקורן, הזנחת את הגמלאים  |  07.02.17
לכל התגובות