אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המנהל המיוחד: לזמן לביהמ"ש את בני משפחת פישמן - "מתחמקים בשיטתיות" צילום: יאיר שגיא

המנהל המיוחד: לזמן לביהמ"ש את בני משפחת פישמן - "מתחמקים בשיטתיות"

בבקשה לביהמ"ש טוען עו"ד יוסי בנקל כי אשתו וילדיו של איש העסקים ובני זוגם מתחמקים מלשתף עמו פעולה ולהתייצב בפניו כפי שנתבקשו לא אחת; זאת לצורך מסירת מידע "בנוגע לענייניו של החייב ונכסיו"

05.02.2017, 15:16 | נעמי צורף

עו"ד יוסי בנקל, המנהל המיוחד לנכסיו איש העסקים פושט הרגל, אליעזר פישמן, מבקש לזמן את אשתו, ילדיו וחתניו לחקירה בבית המשפט בה יידרשו להשיב על כל שאלותיו. כך עולה מבקשה שהגיש בנקל היום (א') לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

לפני כשבוע כתב בנקל כי "התנהלות משפחת פישמן מעוררת יותר מחשד באשר לגורלם של כספים עודפים בחברות". בית המשפט אסר לאחרונה על ארבעת ילדיו של פישמן לבצע פעולות בנכסים השייכים להם.

קראו עוד בכלכליסט

"עניינה של בקשה זו הוא התחמקותם של בני משפחת פישמן מלשתף פעולה עם המנהל המיוחד ולהתייצב בפניו כפי שנתבקשו לא אחת לצורך מסירת מידע בנוגע לענייניו של החייב ונכסיו", כתב היום עו"ד בנקל. לטענתו, במשך חודש הוא שב ופנה אליהם בבקשות שונות למסור לו את המסמכים והמידע שבידיעתם בכל הנוגע לענייניו של פישמן. אולם לטענתו, טובה פישמן, ענת ובעלה טל מניפז, רונית פישמן אופיר ובעלה רותם ואיל פישמן "מתחמקים באופן שיטתי" מלהיפגש עמו ולמסור לו את המידע שברשותם. לדבריו, ענת מניפז נפגשה עמו פעם אחת וגם אז לטענתו סירבה לענות על עניינים מסויימים וכשזומנה בשנית הצטרפה למתחמקים כלשונו.

אליעזר פישמן ואשתו טובה באחד הדיונים בביהמ"ש, צילום: יאיר שגיא אליעזר פישמן ואשתו טובה באחד הדיונים בביהמ"ש | צילום: יאיר שגיא אליעזר פישמן ואשתו טובה באחד הדיונים בביהמ"ש, צילום: יאיר שגיא

הבת רונית פישמן אופיר, צילום: יאיר שגיא הבת רונית פישמן אופיר | צילום: יאיר שגיא הבת רונית פישמן אופיר, צילום: יאיר שגיא

"לא יכול להיות חולק כי התחמקותם המתמשכת מלהיפגש עם המנהל המיוחד ולהשיב על שאלותיו ולספק להם את המידע שברשותם, מחבלת, כך ממש! במאמציו של המנהל המיוחד לקיים את הוראותיו של בית המשפט", כותב עו"ד בנקל.

עו"ד בנקל מדגיש, כי בני משפחת פישמן "אינם "רק" בני משפחתו הקרובים של החייב" אלא משמשים גם כנושאי משרה בקבוצת פישמן ויחד עמו ועם רונית אבן "מרכיבים את "מעגל הסוד" של החייב".

עוד כותב המנהל המיוחד, כי נסיונותיהם להסתיר את המידע שברשותם, מאריכה ומסרבלת את ההליכים בתיק. עו"ד בנקל מעביר ביקורת על התנהלות בני המשפחה וכותב כי מעבר לחוסר שיתוך הפעולה הם מלינים על הבקשות שהוא מגיש לבית המשפט בנוגע לחברות בהן הם בעלי מניות וטוענים כי הן אינן מבוססות על עובדות אשר אותן הם לא מוסרים לו.

מילדיו של פישמן, ענת מניפז, אייל פישמן ורונית פישמן אופיר, נמסר בתגובה: "הבקשה חסרת יסוד עובדתי ומשפטי ואנו נגיש תגובה מסודרת לבית המשפט".

הבן, איל פישמן
הבן, איל פישמן צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות