אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל ליברפול איאן אייר יעזוב את המועדון בסוף החודש צילום: אימג'בנק, Gettyimages

מנכ"ל ליברפול איאן אייר יעזוב את המועדון בסוף החודש

אייר עבד במשך עשר שנים באנפילד והיה אמור לפרוש בסוף העונה. עם מינויו של מייקל אדוארדס למנהל הספורט, הוא החליט לעזוב כבר בסוף החודש הנוכחי

05.02.2017, 17:07 | שירות כלכליסט
מנכ"ל ליברפול איאן אייר יעזוב את המועדון בסוף החודש, זאת כחלק מארגון מחדש בדרג הניהולי, ומחליפו ייכנס לתפקיד בקיץ.

אייר עבד במשך עשר שנים באנפילד, והיה אמור בכל מקרה לפרוש בסוף העונה, אך לאחר שהכין כבר את הדרך ליורשו ובשל מינויו של מייקל אדוארדס למנהל הספורט, הוא החליט לעזוב כבר בסוף פברואר. אייר (53) יהפוך למנהל הספורט במינכן 1860, אך ייקח הפסקה קלה מכדורגל לפני שיתחיל בעבודה במועדון המשחק בליגת המשנה בגרמניה.

אוהדי ליברפול,  צילום: רויטרס אוהדי ליברפול | צילום: רויטרס אוהדי ליברפול,  צילום: רויטרס

ליברפול צפויים להכריז בקרוב על זהות המנכ"ל החדש שייכנס לתפקיד בפגרה. כמו כן, בוצעו שינויים נוספים בדרג הניהולי. בנוסף לאדוארדס, שנכנס לתפקיד מנהל הספורט בנובמבר, ואחראי לניהול המו"מ על ההעברות, סמנכ"ל השיווק הראשי בילי הוגן הפל למנהל בפועל. אנדי יוז קודם מתפקיד סמנכ"ל הכספים לתפקיד סמנכ"ל התפעול.

אייר החל כמנהל המסחרי של ליברפול תחת הבעלות של טום היקס וג'ורג' ג'ילט, וקודם משם לתפקיד המנהל בפועל והמנכ"ל תחת הבעלים הנוכחי, פנווי ספורטס גרופ.

"כשהגעתי למועדון ב-2007 הצבתי לעצמי שלושה יעדים. אחד מהם היה לעשות מהפך בעסקים, היעד השני היה למצוא פתרון לאצטדיון והשלישי להחזיר את המועדון לצמרת הטבלה. לדעתי, עמדתי היעדים האלה", אמר אייר. "העסק נמצא במצב מעולה בכל התחומים. היציע המרכזי יושב, ובעניין הכדורגל, הגעתו של יורגן קלופ עזרה להתגבשות ההרכב. אי אפשר לשבת ולחכות שההרכב יהיה מושלם, כי זה לא יכול לקרות. אני מרגיש שעשיתי את החלקים הקשים והטובים ביותר שיכולתי לעשות. עכשיו זה נראה לי פחות מאתגר, והגיע הזמן לתת למישהו אחר הזדמנות".

המנכ"ל הבא של ליברפול יהיה פחות מעורב מאייר בפעילות הכדורגל, זאת בשל המינוי של אדוארדס למנהל הספורט, אך אייר מתעקש שלא תהיה הפרדה בין הכדורגל והצד העסקי. "דעתי האישית היא שאי אפשר שתהיה חלוקה של הם ואנחנו בשום מועדון כדורגל. לא יכולה להיות הפרדה מוחלטת בין מה שקורה בכדורגל ובין מה שקורה בשאר העסקים. לדעתי זה עובד רק כשהכל עובד ביחד כגוף אחד.

לדעתי התפקיד של מייק (מייק גורדון, הנשיא של FSG) הוא חשוב מאד. יכול להיות שלמנכ"ל החדש לא תהיה אותה מידה של מעורבות שלי הייתה בענייני העברות ונושאי כדורגל אחרים, אך הוא עדיין יהיה מעורב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות