אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקיצה מהחלום הלונדוני: טרנדאיט מגיעה לפירוק צילום: בועז אופנהיים

מקיצה מהחלום הלונדוני: טרנדאיט מגיעה לפירוק

החוב של החברה לעובדיה עומד על 120 אלף שקל וסך חובותיה — 400 אלף שקל. עו"ד מיטל צפרוני מונתה למפרקת הזמנית

06.02.2017, 08:52 | מאיר אורבך

חברת הטכנולוגיה טרנדאיט, שנסחרת בבורסת לונדון, מגיעה לסוף דרכה. בית המשפט המחוזי מרכז מינה את עו"ד מיטל צפרוני למפרקת הזמנית של החברה, לאחר בקשה שהגישו שני עובדי החברה שמשכורותיהם לא שולמו.  

קראו עוד בכלכליסט

החוב של החברה לעובדיה עומד על 120 אלף שקל וסך חובותיה — 400 אלף שקל. בדו"ח שהוציא הכונס הראשי הוא מבקש מבית המשפט למנות לה מפרק זמני בלתי תלוי, שיוכל לקבוע אם החברה אכן חדלת פירעון ואם יש חשש להברחת נכסיה.

טרנדאיט היתה אחת החברות הבולטות ב־2011, כשסייעה לכוחות המשטרה לספור את באי ההפגנות במסגרת המחאה החברתית על בסיס האותות הסלולריים שלהם. החברה הצליחה לגייס 3 מיליון דולר ב־2010 ממשקיעים מובילים, בהם בני שניידר ואבי שקד.

המפרקת הזמנית שמונתה לומדת בימים אלה את החברה ומתכוונת להגיש בחודש הקרוב דו"ח פירוק. על פי הערכות, בתום החודש יוצע למכירה הקניין הרוחני של החברה שצפוי לכסות את חובותיה. החברה פיתחה טכנולוגיה שעושה שימוש באותות סלולריים של מבקרים במרכזי קניות ובאתרים ויוצרת מתוכה נתונים.

סיפור כישלונה של טרנדאיט נחשף ב"כלכליסט" באוגוסט שעבר. החברה פתחה את 2016 בתקווה גדולה כשנרשמה למסחר בלונדון ודיווחה לבורסה על גיוס של 4 מיליון ליש"ט לפי שווי של 12 מיליון ליש"ט. כמה חודשים לאחר ההנפקה דיווחה החברה שמרבית הכסף שעליו דיווחה שגויס מעולם לא הגיעה אליה. לאחר שכשלה בגיוס הכספים נאלצה החברה להתמודד עם התפטרות המנכ"ל בני סבן. ביולי 2016 הופסק המסחר במניותיה ולא חודש.

בני שניידר , צילום: אוראל כהן בני שניידר | צילום: אוראל כהן בני שניידר , צילום: אוראל כהן

עוד לפני הפירוק לא היו לחברה דירקטוריון, מנכ"ל או צוות למעט שני העובדים, שהבינו שאם לא ימהרו לבקש פירוק — לא יזכו לראות את הכספים שחייבים להם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות