אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש עיריית צפת, אילן שוחט, נעצר בחשד לקבלת שוחד וגניבה צילום: דוברות המפלגה ישראל ביתנו

ראש עיריית צפת, אילן שוחט, נעצר בחשד לקבלת שוחד וגניבה

מעצרו הוארך עד יום חמישי. בכירים בעירייה עוכבו לחקירה בחשד לעבירות שחיתות ושוחד במיזמי נדל"ן. על פי החשד גורמים עסקיים פעלו לקידום ענייניהם בעיריית צפת, בין היתר באמצעות טובות הנאה לעובדים ומקורביהם

06.02.2017, 16:41 | נעמי צורף

אילן שוחט, ראש עיריית צפת, הוא אחד החשודים בפרשת השוחד בעיר. שוחט חשוד בעבירות של גניבה, לקיחת שוחד, שיבוש מהלכי משפט, נתינת שוחד בחירות, הבטחת עבודה לבוחר, מרמה והפרת אמונים וכן עבירות מס. הוא נעצר הבוקר ובית משפט השלום בחיפה האריך את מעצרו עד יום חמישי. גם עוזרו של שוחט עוכב לחקירה ומעצרו הוארך עד ליום חמישי

קראו עוד בכלכליסט

"לאחר שעיינתי בחומרי החקירה ושמעתי את טענות הצדדים אני מוצא כי קיים חשד סביר הקושר את החשוד לעבירות המיוחסות לו", כתב בהחלטתו השופט זיו אריאלי.

אילן שוחט, ראש עיריית צפת, צילום: דוברות המפלגה ישראל ביתנו   אילן שוחט, ראש עיריית צפת | צילום: דוברות המפלגה ישראל ביתנו אילן שוחט, ראש עיריית צפת, צילום: דוברות המפלגה ישראל ביתנו

"ניתן כבר עתה לציין כי מדובר בחקירה מסועפת, הכוללת 6 פרשיות והנחקרת על ידי היחידה החוקרת פרק זמן לא מבוטל", כתב השופט אריאלי. "במהלך החקירה בוצעו כבר עשרות שלא לומר מאות פעולות חקירה והצטבר חומר חקירה רב המעלה חשד סביר לפיו החשוד ואחרים חברו לבעלי עסקים לשם קידום ענייניהם ובתמורה קיבלו טובות הנאה בהיקף ניכר המוערך על ידי המשטרה בלמעלה מעשרות אלפי שקלים". בנוסף, עולה חשד בדבר שיבוש הליכי חקירה ועבירת שוחד בחירות.

עוד כתב השופט, כי נראה ששוחט פעל בעבר לשיבוש החקירה וביצע פעולות ממשיות שמטרתן הסוואה והסתרה של המעשים המיוחסים לו וכי החשש לשיבוש חקירה הינו ממשי.

ראש עיריית צפת מיוצג על ידי עורכי הדין רותי ליטבק ומוטי לזר.

הבוקר עוכבו לחקירה ארבעה חשודים, בהם שוחט ובכירים נוספים בעיריית צפת בחשד לביצוע עבירות שחיתות, שוחד, מרמה ומס בהקשר לפרוייקטים בתחום הנדל"ן ומיזמים נוספים בהם מעורבת עיריית צפת. בסביבות השעה 6:00 בבוקר הגיעו חוקרי היחידה לביתו של שוחט, ביצעו חיפוש ותפסו מסמכים וחומרים לצכרי חקירה בהם מכשיר הטלפון האישי שלו. בהמשך ערכו החוקרים חיפוש גם במשרדי הערייה.

על פי החשד, גורמים עסקיים פעלו לקידום ענייניהם בעיריית צפת שלא כדין, בין היתר באמצעות מתן שוחד וטובות הנאה לגורמים בעירייה ולמקורבים להם, תוך שהמעורבים פועלים בניגוד עניינים ומבצעים שורת עבירות מרמה ומס.

הפרשה נחשפה בעקבות פעילות וממצאי חקירה סמויה משותפת שניהלו להב 433 של המשטרה ויחידת יהלום של רשות המסים, ובליווי פרקליטות מחוז צפון.

 

 

מבאי כוחו של שוחט, עוה"ד רותי ליטבק ומוטי לזר, נמסר בתגובה: "ראש העיר כפר בכל החשדות שהופנו כלפיו. הוא משתף פעולה עם חוקריו וענה לכל שאלותיהם. הוא מבקש כי החקירה תנוהל במהירות כדי שהעננה הזאת תוסר מעל ראשו והוא יחזור באופן מיידי לשרת את תושבי העיר צפת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
כולם ידעו ששוחט ואדלר מכרו את העיר למרבה במחיר
גנון משס ואוחיון מחבד וקעניג מברסלב וחסידות ביאלה.. כולם שילמו וקיבלו קרקעות ומבנים ומה לא... העיר הידרדרה לרמות של כפר ערבי מוזנח. בעוד שכל הארץ יש פיתוח והתקדמות ופריחה אפילו בערים כמו אופקים שדרות וכו , צפת תקועה שנות אור מאחור. הרבה בגלל חלאות האדם האלו אנשים רעים ואכזריים ואני מאחל להם את כל הרע שבעולם שישבו בכלא שנים רבות ורעות
אילן אדלר  |  07.02.17
8.
מצטרף לשורה הולכת וגדלה
של מושחתים. פשוט מהמם. ...כאילו מה? אין אמצעי מניעה בעולם???..או לפני שהם בכלל נולדים או לפני שהם הופכים לראשי ערים ומועלים? אין משהו מישהו דבר כל שהוא שימנע את הקלות הבלתי נסבלת של ...גם נזק לשמם הטוב וכלא כבר לא מרתיע, אחרי שראש ממשלה, שר אוצר, ונשיא מדינה ראו את הכלא מבפנים ....כנראה שמפתחים מצח נחושה במיוחד וחוסן אישי ברמות מבחילות!
נאוה  |  07.02.17
לכל התגובות