אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה אישרה העברת 57 מיליון שקל לצהרונים בירושלים צילומים: אלכס קולומויסקי

הממשלה אישרה העברת 57 מיליון שקל לצהרונים בירושלים

בפועל מדובר בתוספת של 6 מיליון שקל לתקציב הקיים שעומד על 51 מיליון שקל. כזכור ראש העירייה פתח בשביתה לאחר שטען כי לעיר מגיע תקציב צהרונים של 80 מיליון שקל

06.02.2017, 10:49 | עמרי מילמן

הממשלה אישרה אתמול את הצעת שר האוצר, משה כחלון, ומשרד החינוך לתקצב את הצהרונים בירושלים בסכום כולל של 57 מיליון שקל במסגרת הסכם שהושג לפני מספר שבועות בין המשרדים לבין עיריית ירושלים. בפועל מדובר בתוספת של 6 מיליון שקל (מחצית ממשרד האוצר ומחצית ממשרד החינוך) לתקציב הקיים שעומד על 51 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

ילדים בצהרון (ארכיון), צילום: יריב כץ ילדים בצהרון (ארכיון) | צילום: יריב כץ ילדים בצהרון (ארכיון), צילום: יריב כץ

לאחר הסיכומים פתח ברקת בשביתה בה אחד הטיעונים שהעלה היה כי לעיר מגיע תקציב צהרונים של 80 מיליון שקל "תודות" לירידה בדירוג הסוציו אקונומי שלה מאשכול 4 לאשכול 3.

אולם על פי הנוהל של משרד החינוך הורדת הדירוג מקנה תוספת תקציבית רק בשנה שאחרי, שכן במקביל ישנן גם רשויות שדירוגן עלה - מה שיקטין את התקציב שמועבר אליהן. כדי לא לפגוע ברשויות שהתחזקו באופן מיידי ו"להעניש" אותן, משרד החינוך מקטין או מגדיל את התקציב לצהרונים רק בשנה העוקבת.

למעשה ירושלים נהנתה עד כה ממימון לצהרונים למרות ששוייכה לאשכול סוציו אקונומי 4, בשונה מיתר הרשויות באשכול זה שלא זכו לסיוע.

באוצר התחייבו כי התקציב יועבר כבר בשבועות הקרובים.

משרד החינוך: "המשרד התגייס לסייע להורים ולילדי ירושלים כדי לאפשר למספר גדול יותר של משפחות לקחת חלק במסגרות חינוכיות מעשירות אחר שעות הלימודים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות