אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
AIG תשקיע בסטארט-אפים ישראלים בתחום הביטוח צילום: אריאל שרוסטר

AIG תשקיע בסטארט-אפים ישראלים בתחום הביטוח

חברת הביטוח הבינלאומית, שמציינת 20 שנות פעילות בישראל, תעניק לסטארט-אפים תמיכה כספית וייעוץ מקצועי. במאי יבקרו בארץ בכירים מהמטה בניו יורק שיקיימו סדרת מפגשים עם מנהלי חברות מקומיות

06.02.2017, 16:42 | רחלי בינדמן

חברת AIG הכריזה על כוונתה לאתר חברות סטארט-אפ ישראליות העוסקות בחדשנות בביטוח (Insurtech) ולהשקיע בהן. המהלך, המבוצע בשיתוף המטה העולמי ובעידודו, יתמקד במספר תחומים מרכזיים אותם זיהתה AIG כתחומים רלבנטיים, ביניהם ביג דאטה ולמידת מכונה, שיכולים לשפר את מוצרי החברה והתאמתם ללקוחות, שיפור תמחור הפוליסות ושיפור חווית הלקוח.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי שי פלדמן, מנכ"ל החברה "יש כיום הרבה קרנות שמחפשות להשקיע בתחום אבל היתרון של AIG הוא שאנחנו יכולים לשמש שפן ניסוי של הסטארט-אפים ולתת להם פלטפורמה להתכנות המוצרים שלהם". לדבריו "כחברת הביטוח הבינלאומית היחידה שפועלת בישראל, אנחנו יכולים להציע לכל סטארט-אפ בתחום ה- Insurtech ידע וניסיון רחבים, מהארץ ומהעולם. שיתוף פעולה שכזה ייתן ערך לשני הצדדים".

שי פלדמן מנכל AIG, צילום: אריאל שרוסטר שי פלדמן מנכל AIG | צילום: אריאל שרוסטר שי פלדמן מנכל AIG, צילום: אריאל שרוסטר

בחודש מאי הקרוב צפויים להגיע לישראל שורה של בכירים מהמטה בניו יורק שיקיימו סדרת מפגשים עם מנהלי חברות סטארט-אפ מקומיות. הסטארט-אפים שייבחרו יקבלו מהחברה השקעה כספית בסכום שלא נמסר וייעוץ וליווי מקצועי.

לציון 20 שנות פעילות מקומית, AIG מפרסמת מספר נתונים על פעילות המטה בישראל: החברה מכרה יותר מ-3.5 מיליון פוליסות במגוון מוצרי ביטוח. בממוצע, לכל לקוח של AIG יש יותר משתי פוליסות של החברה. סך הפרמיות שקיבלה במהלך 20 השנים הללו הוא מעל ל-10 מיליארד שקל. בכל יום עבודה ממוצע בשנת 2016 שילמה החברה יותר מ-2 מיליון שקל ללקוחות שתבעו אותה. בשנת 2016, כשליש מלקוחות החברה בביטוחי הרכב והדירה נהנו משירותים עצמיים דיגיטליים ולא הזדקקו לסיוע של נציג שירות או מכירות. מחצית מלקוחות החברה הם גברים ומחצית הן נשים. ולבסוף - הלקוח המבוגר ביותר של החברה הוא בן 105 ובבעלותו ביטוח דירה.

כיום עובדים בחברה יותר מ- 900 עובדים, 100 מהם בעלי ותק של יותר מ- 10 שנים. 88% מהקידומים לתפקידים בכירים ותפקידי ניהול הם קידומים מתוך החברה. כ- 70% מההנהלה הבכירה של החברה הן נשים, נתון גבוה וחריג מאוד בהשוואה להנהלות בכירות בכלל ושל חברות ביטוח בפרט.

AIG הודיעה כי בשל מחירי הדיור הגואים היא משיקה ביטוח דירה משולב לשוכרים ומשכירים שיאפשר לכל אחד מהצדדים לשלם את חלקו בביטוח – השוכרים על ביטוח התכולה והמשכירים על ביטוח המבנה. זאת על רקע העובדה שכרבע מאוכלוסיית ישראל גרה היום בשכירות, שיעור שצפוי לגדול לפי AIG על רקע המגמות בשוק.

פלדמן ציין לטובה את מחשבון ביטוח החיים שהשיקה רשות שוק ההון לפני חודשיים, שנועד בעיקר להוזיל את ביטוחי המשכנתא. לדבריו, AIG נהנתה מזינוק של 20% במכירות ביטוחי החיים מאז השקת המחשבון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות