אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיעור התמיכה בשפל? טראמפ: "כל סקר שלילי הוא חדשות מזויפות" צילום: גטי אימג'ס

שיעור התמיכה בשפל? טראמפ: "כל סקר שלילי הוא חדשות מזויפות"

נשיא ארה"ב התייחס, בין השאר, לסקר של CNN, שלפיו שיעור התמיכה בו עומד על 44% בלבד; 53% מתנגדים לצו ההגירה

06.02.2017, 17:37 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ השתמש היום (ב') בכלי הניגוח האהוב עליו, חשבון הטוויטר שלו, כדי להביע את דעתו השלילית על הסקרים המצביעים על שיעורי התמיכה הנמוכים בו ועל כלי התקשורת שמפרסמים אותם. "כל סקר שלילי הוא חדשות מזויפות, בדיוק כמו הסקרים של CNN, NBC ו-ABC בבחירות. צר לי, אבל אנשים רוצים ביטחון בגבולות ובדיקות רקע קפדניות", צייץ.

קראו עוד בכלכליסט

טראמפ התייחס לזכייתו המפתיעה בבחירות, בעוד מרבית הסקרים המקצועיים חזו ניצחון דווקא ליריבתו הילרי קלינטון.

על פי סקר שפרסמה רשת CNN, שיעור התמיכה בטראמפ הוא הנמוך ביותר שתועד אי פעם לנשיא אמריקאי, כש-53% מהנשאלים אמרו כי אינם מרוצים מאופן התנהלותו. 44% בלבד תמכו בצעדיו בשבועיים הראשונים לכהונתו, נמוך ב-7% מהשפל שנרשם אי פעם עבור נשיא. יתרה מכך, טראמפ הוא הנשיא היחיד בעשורים האחרונים שבשלב כל כך מוקדם בכהונה שלו שיעור המתנגדים לו גדול משיעור התומכים.

טראמפ, צילום: איי פי טראמפ | צילום: איי פי טראמפ, צילום: איי פי

על פי הסקר של CNN, האמריקאים מתנגדים במיוחד להתנהלותו בתחום הביטחון הלאומי. 53% מהמשתתפים בסקר מתנגדים לצו הנשיאותי שמונע כניסה לארה"ב משבע מדינות, ו-46% אף חשבו שהמהלך פוגע בביטחון. מעבר לכך, 55% ראו במהלך ניסיון למנוע ממוסלמים להיכנס לארה"ב. בדומה, 60% התנגדו לבניית החומה בגבול מקסיקו-ארה"ב, עליה הכריז טראמפ בשבוע שעבר.

במתקפת הציוצים שלו היום גם האשים טראמפ את התקשורת בהפצת שקרים. "אני קובע בעצמי את ההחלטות שלי, בהתבסס בעיקר על נתונים מצטברים, וכולם יודעים את זה", הוסיף בציוץ נוסף. "חלק מכלי התקשורת מפרסמים חדשות מזויפות כדי להפיץ שקרים!"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות