אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חרף המחלוקות יו"ר כיל הגיע להיפרד מהחשכ"לית

חרף המחלוקות יו"ר כיל הגיע להיפרד מהחשכ"לית

שבוע לאחר שעזבה את תפקיד החשכ”לית, הגיעה מיכל עבאדי-בויאנג’ו להיפרד ממשרד האוצר. נתניהו בירך בווידיאו, גפני עקץ את לפיד ולמרות המחלוקת עם כיל על עתיד הזיכיון בים המלח, יוחנן לוקר הגיע להיפרד

07.02.2017, 08:17 | עמרי מילמן

החשבת הכללית היוצאת מיכל עבאדי־בויאנג'ו נפרדה אתמול ממשרד האוצר שבוע לאחר שסיימה באופן רשמי את תפקידה. לפרידה שנערכה במשרד האוצר אתמול בצהרים הגיעו בכירים רבים במשק ובממשלה, בעבר ובהווה.

כך למשל לא רק שר האוצר משה כחלון וסגנו איציק כהן הגיעו לאירוע, אלא גם שר האוצר לשעבר יאיר לפיד ומי שמינה אותה בפועל ומכהן כיום כשר האנרגיה יובל שטייניץ שציין שבמידה והיה נדרש למנות את החשב הכללי באמצעות ועדת האיתור, סביר להניח שעבאדי־בויאנג'ו לא הייתה מגיעה לתפקיד. שטייניץ אמר את הדברים כשברקע מקדמת ועדת שרים בה הוא חבר צמצום של ועדות האיתור.

קראו עוד בכלכליסט

עוד השתתפו באירוע מלבד בכירי האוצר, גם בכירי בנק ישראל: נגידת הבנק קרנית פלוג, המפקחת על הבנקים חדוה בר והמפקח הקודם דודו זקן. פלוג ביקשה ממחליפה של עבאדי־בויאנג’ו רוני חזקיהו, לזכור את תקופתו בבנק ישראל. על כך השיב יו"ר ועדת הכספים משה גפני כי משרד האוצר שונה לחלוטין מבנק ישראל ושאם חזקיהו רוצה ללמוד שיבוא אליו. בין הברכות התייחס גפני גם לנוכחות שרי האוצר לדורותיהם ועקץ את לפיד כשפנה לשטייניץ כשר האוצר הקודם בטענה שהוא מנסה לשכוח את תקופתו של לפיד.

הפרידה מעבאדי־בויאנג’ו, אתמול במשרד האוצר הפרידה מעבאדי־בויאנג’ו, אתמול במשרד האוצר הפרידה מעבאדי־בויאנג’ו, אתמול במשרד האוצר

גם אנשים שנמצאים היום במתיחות גדולה מול האוצר הגיעו לאירוע ובניהם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת שרק בשבוע שעבר פתח בשביתה כנגד כחלון ואגף התקציבים ויו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שאיים לאחרונה לפתוח בשביתה בנמלים, ככל הנראה לקראת הבחירות הצפויות על ראש ההסתדרות. בנוסף נכח באירוע גם מנהל רשות החברות אורי יוגב שנמצא בסכסוך מתמשך עם כחלון ומנכ"ל האוצר שי באב"ד, אולם נוכחים במקום ציינו כי לא נראו חילופי דברים בין הצדדים.

מי שנוכחותו הפתיעה את הסובבים הוא יו"ר כי"ל יוחנן לוקר. בימים אלו צריך החשב הכללי לקבוע את עמדתו בנוגע לשווי הנכסים של כיל לאחר סיום זיכיון החברה בים המלח. אלא שלוקר הגיע על כובעו כמזכיר הצבאי לשעבר של ראש הממשלה, ומי שעמד בהמשך בראש הוועדה לבחינת תקציב הביטחון, שנגנזה בסופו של דבר. גם אחיו, הראל לוקר, מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר הגיע לאירוע וכך גם המנכ"ל הנוכחי, אלי גרונר. ראש הממשלה עצמו אמנם לא הגיע לאירוע אך בירך בוידאו את עבאדי־בויאנג'ו שנחשבה למקורבת אליו במשך כל שנות כהונתה. מלבד לוקר מהמגזר הפרטי הגיעו גם נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש והמנכ"ל משרד התעשייה לשעבר אמיר חייק.

בשנה הקרובה עבאדי־בויאנג’ו תהיה בשנת צינון בה לא תוכל לעבוד בגופים מולם עבדה בתפקידה כחשבת הכללית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות