אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלקום נכנסת לעיר החכמה: חתמה על הסכמים עם צפת, כפר סבא ונהריה צילום: עמית שעל

סלקום נכנסת לעיר החכמה: חתמה על הסכמים עם צפת, כפר סבא ונהריה

חברת הסלולר קיימה מסיבת עיתונאים בה הציגה את החזון שלה לעיר חכמה והשיקה את שיתופי הפעולה שלה עם עיריות צפת וכפר סבא ועם חברת AGT של מתי כוכבי

07.02.2017, 11:24 | מאיר אורבך
חברות סלקום קיימה היום (ג') מסיבת עיתונאים בה השיקה את החזון והפתרון שלה לעיר החכמה.עיריית צפת כבר התקינה בעיר את המערכות של סלקום וסיכמה על פיילוטים עם עיריית כפר סבא ונהריה. החברה חשפה גם שיתופי פעולה עם שש חברות טכנולוגיה, בראשן חברת AGT של מתי כוכבי. 

קראו עוד בכלכליסט

בפתח האירוע אמר עמי אראל, יו"ר סלקום: "סלקום הופכתת בשנים האחרונות להיות חברת תקשורת ולא חברת סלולר. 30% מהמחזור שלנו לא נובע מסלולר אלא מתמסורת וטלוויזיה והיום עוברים לנדבך נוסף שהוא העיר החכמה".

ניר שטרן מנכ"ל סלקום, צילום: עמית שעל ניר שטרן מנכ"ל סלקום | צילום: עמית שעל ניר שטרן מנכ"ל סלקום, צילום: עמית שעל

ניר שטרן, מנכ"ל סלקום, אמר בפתח ההכרזה: "בעתיד נמצא עצמנו מוקפים במכשירים שמחוברים לרשת. בישראל יש 15 מיליון מכשירים שמחוברים לרשת סמארטפון ומכשירים ביתיים. ב-2020 נהיה עם 40 מיליון מכשירים מחוברים בישראל ו-50 מיליארד בעולם, ב-2025 יהיו 80 מיליון מכשירים מחוברים לרשת. עשרה מכשירים סביב כל אחד מאיתנו יחוברו לרשת. זה יקרה בכל זירה של החיים. בעולמות החקלאות, התעשייה, התרבות והפנאי. והיופי זה שאפשר לקחת מצלמה וסנסור, ולחבר אותה לרשת ולהפיק אנליטיקות מתוחכמות.

"סלקום רואה את עצמה כשחקן מרכזי בעולם הזה. אנחנו לא רק מעבירים תקשורת, אנחנו רוצים לאפשר ולייצר את הסביבה ושנוכל לתת פתרון מלא בכל הזירות האפשריות. הרשות המקומית רוצה לצמצם עלויות ואנחנו יכולים לאפשר לה צמצום של10% ברמה השמרנית ביותר. כתושבים נחסוך בשתלומי ארנונה או חינוך יותר טוב וזה התמריץ המרכזי שמעביר עיריות לערים חכמות בעולם. עיר חכמה משפרת תהליכים עירוניים".  

"יש לנו את היכולת לבחון הרבה חברות וציודי קצה. יש לנו רשת LTE שיכולה לייצר תקשורת מהירה, לצד רשת דור שני. בחרנו כשותף את AGT של מתי כוכבי שלהבנתנו היא המובילה בעולם הזה. אנחנו רוצים להציע פתרון מלא לניהול ערים חכמות ו-IOT . אנחנו יכולים לעשות אנליטיקות מתקדמות. אנחנו מראים לערייה עד כמה החיים שלהם יכולים להשתנות עם דברים כמו רשת אינטרנט חינם לאזרחים, ניהול פחי אשפה או חניות, ניהול מים וחיישני סביבה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות