אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל דויטשה בנק ישראל נעצר בחשד לביצוע עבירות מע"מ ב-550 מיליון שקל צילום: עמית שעל

מנכ"ל דויטשה בנק ישראל נעצר בחשד לביצוע עבירות מע"מ ב-550 מיליון שקל

לפי רשות המסים, דויטשה בנק ישראל דיווחה כי ביצעה עסקאות עם תושבי חוץ - ולכן לא שילמה מע"מ; ואולם בפועל, העסקאות נעשו עם תושבי ישראל והיו חייבות במע"מ. ביהמ"ש שחרר את שוורץ בתנאים מגבילים

07.02.2017, 12:38 | עמרי מילמן ותומר גנון

רשות המסים מנהלת חקירה נגד דויטשה בנק ישראל בחשד להתחמקות מתשלום מס על עסקאות בהיקף של למעלה מ-550 מיליון שקל. על פי ההערכות אובדן ההכנסות בעקבות הדיווח הכוזב עומד על כ-80 מיליון שקל.

במסגרת החקירה נעצר הבוקר (ג') מנכ"ל דויטשה בנק ישראל, בועז שוורץ, בחשד לביצוע עבירות מע"מ, בהן דיווח על עסקאות שלא כדין. השופטת קרן מילר מבית משפט השלום מירושלים שחררה אותו בתנאים מגבילים. 

בעז שוורץ, מנכ"ל דויטשה בנק ישראל, צילום: עמית שעל בעז שוורץ, מנכ"ל דויטשה בנק ישראל | צילום: עמית שעל בעז שוורץ, מנכ"ל דויטשה בנק ישראל, צילום: עמית שעל

על פי הבקשה, החברות בקבוצת דויטשה (דויטשה ניירות ערך ישראל בע"מ ודויטשה גלובל מרקטס) דיווחו לרשויות מע"מ על עסקאות בשיעור אפס בגין שירות שניתן לכאורה לתושבי חוץ בלבד, בעוד שהחברות נתנו גם שירות לתושבי ישראל בישראל. לטענת רשות המסים אלו עסקאות החייבות במע"מ בשיעור מלא. מדובר כאמור בעסקאות בהיקף של יותר מ-550 מיליון שקלים בשש השנים האחרונות.

החקירה נגד החברות בשותפות דויטשה, הנמצאות לטענת רשות המסים בניהולו הבלעדי של שוורץ, נפתחה בעקבות חשד לביצוע עבירות מע"מ ובהן: דיווח עסקאות שלא כדין, ניהול ספרי החברות בסטייה מהותית, שאינה משקפת את פעילותן האמתית של החברות, מסירת דו"חות ופנקסי חשבונות כוזבים למע"מ, ושימוש במרמה ותחבולה במטרה להשתמט מתשלום מס אמת.

אתמול נערך חיפוש במשרדי החברה בתל אביב ונתפסו חומרים רבים, מחשבים וטלפונים ניידים של מנהלי החברות ובכירים בהן. מנהלי מחלקות בחברות והמנכ"ל נחקרו ולטענת רשות המסים חיזקו את החשד נגד החברות. החקירה מנוהלת על ידי חקירות מכס ומע"מ ירושלים בשיתוף יחידת מס קנייה תל אביב.

מטעם דויטשה בנק ישראל נמסר: "דויטשה בנק פועל בארץ ובעולם על פי דין ובהתאם לייעוץ משפטי מחמיר. אנו משתפים פעולה עם שלטונות המס בנוגע לחקירה הנוכחית ונמשיך לעשות כן ככל שיידרש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות