אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: סרקוזי יועמד לדין בחשד להונאה בקמפיין שלו ב-2012 צילום: רויטרס

דיווח: סרקוזי יועמד לדין בחשד להונאה בקמפיין שלו ב-2012

נשיא צרפת לשעבר חשוד שחרג מהגבלת ההוצאות בקמפיין, שעומדות על 22.6 מיליון יורו, על ידי שימוש בקבלות כוזבות מחברת יחסי ציבור "ביגמליון"

07.02.2017, 13:19 | שירות כלכליסט
נשיא צרפת לשעבר, ניקולא סרקוזי, יעמוד למשפט במדינה בשל חשד להונאה פיננסית במהלך קמפיין הבחירות הכושל שלו לנשיאות ב-2012, כך על פי מקורות במערכת המשפט בצרפת. 

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווחים, סרקוזי (62) מואשם שחרג מהגבלת ההוצאות בקמפיין, שעומדות על 22.6 מיליון יורו, זאת על ידי שימוש בקבלות כוזבות מחברת יחסי ציבור "ביגמליון" (Bygmalion).

על פי החשד, החברה גבתה 18.5 מיליון יורו ממפלגתו של סרקוזי, במקום לגבות את הכסף ישירות ממטה הקמפיין שלו. מקורות במערכת המשפט הצרפתית טוענים כי אחד משני השופטים החוקרים שדנו בנושא החליט להעמיד את הנשיא לשעבר למשפט.

ניקולא סרקוזי, נשיא צרפת לשעבר, צילום: רויטרס ניקולא סרקוזי, נשיא צרפת לשעבר | צילום: רויטרס ניקולא סרקוזי, נשיא צרפת לשעבר, צילום: רויטרס

בכירים בחברת יחסי הציבור הודו כי ההתנהלות החשבונאית הייתה פגומה, והמשפט ככל הנראה יתמקד בשאלה אם סרקוזי עצמו היה מודע לכך.

בחקירה משטרתית ב-2015 טען סרקוזי כי אינו זוכר שהתריעו בפניו לגבי הבעייתיות החשבונאית, והטיל את האשמה על ביגמליון והמפלגה.

עד כה רק נשיא אחד, ז'אק שיראק, הועמד לדין בצרפת. הוא נידון ב-2011 לשנתיים מאסר על תנאי לאחר שהורשע שסיפק לאשתו עבודה כוזבת.

סרקוזי לקח פסק זמן מפוליטיקה לאחר הפסדו ב-2012 בבחירות לנשיאות לפרנסואה הולנד, אולם הוא חזר בשנה שעברה וניסה להתמודד על ראשות מפלגת הרפובליקנים. הוא הפסיד בקרב לפרנסואה פיון. פיון צמח באחרונה צנח בסקרים לאחר שנחשף כי אשתו קיבלה מאות אלפי יורו  כעוזרת פרלמנטרית שלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות