אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על פי דרישת בעלת מניות: פריגו משנה את הרכב הדירקטוריון - שלמה ינאי פורש צילום: בלומברג

על פי דרישת בעלת מניות: פריגו משנה את הרכב הדירקטוריון - שלמה ינאי פורש

החברה הגיעה להסכם עם הקרן האקטיביסטית סטארבורד ואליו: תצרף לדירקטוריון החברה שלושה מנציגי הקרן, כולל המנכ"ל ומנהל ההשקעות הראשי - ותדיח חמישה חברים, ובהם ינאי

07.02.2017, 16:00 | מיקי גרינפלד

פריגו נענית לדרישת בעלת המניות אקטיבסטית, קרן הגידור סטארבורד ואליו (Starboard Value) ומשנה מהותית את הרכב הדירקטוריון. במסגרת זו יתווספו לדירקטוריון חברים חדשים מטעם הקרן, ובמקביל עוזבים חמישה חברים מכהנים - ובכלל זה שלמה ינאי.  

קראו עוד בכלכליסט

פריגו הודיעה כי הגיעה להסכם עם סטארבורד, במסגרתו יצטרפו באופן מיידי לדירקטוריון מנכ"ל סטארבורד בדרלי אלפורד (Bradley Alford), מנהל ההשקעות הראשי של הקרן ג'פרי קינדלר (Jeffrey Kindler), וחבר נוסף שיצורף בהמשך, על פי המלצת הקרן.

במקביל יודחו מפריגו 4 דירקטורים מכהנים - שלמה ינאי כאמור, הרמן מוריס (Herman Morris), מייקל ג'נדרונואה (Michael Jandernoa) וגארי קונקל (Gary Kunkle).

הדירקטורית אלן הופינג (Ellen Hoffing) היא הדירקטורית החמישית שתעזוב במסגרת ההסכם, אך רק לאחר מינוי חבר הדירקטוריון הנוסף מטעם קרן סטארבורד. בעקבות ההסכמות ימנה דירקטוריון פריגו 10 חברים.

סטארבורד נכנסה להחזקה בפריגו ברבעון האחרון של 2016 והיא מחזיקה היום 6.7% ממניות החברה. בדצמבר האחרון תקפה סטארבורד במכתב פומבי את הנהלת פריגו, שנקטה לדעתה ב"צעדים מוטעים מבחינה פיננסית ומבחינה תפעולית", מאז שהצליחה למנוע את נסיון ההשתלטות של מיילן. 

יו"ר פריגו לארי ברלאס (Laurie Brlas) אמר לאחר ההודעה על ההסכם כי החברה תעבוד בשיתוף פעולה עם הקרן: "לי ולמנכ"ל ג'ון הנדריקסון (John Hendrickson) ואנוכי התחייבנו להכניס אנרגיה חדשה ופרספקטיבות מרעננות לפריגו. אנו מרוצים מאד מההסכם עם סאטרפורד ומצפים לעבוד במשותף עם הדירקטורים החדשים, על מנת לייצר ערך עבור בעלי המניות שלנו. בשם מועצת המנהלים וההנהלה אני רוצה להודות לדירקטורים הפורשים על תרומתם הגדולה לחברה לכל אורך תקופת כהונתם".  

ג ג'ון הנדריקסון מנכ"ל פריגו | צילום: רויטרס ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות