אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דויטשה בנק מתנצל על התנהלותו בפני הגרמנים צילום: בלומברג

דויטשה בנק מתנצל על התנהלותו בפני הגרמנים

הבנק הגדול במדינה התנצל על כך שקנסות ששילם על התנהלות קלוקלת גרמו לו הפסדים בשנתיים האחרונות

08.02.2017, 09:17 | רן אברמסון
בסוף השבוע פרסם דויטשה בנק מודעות בגודל עמוד בכל העיתונים המובילים בגרמניה. הבנק הגדול במדינה התנצל על כך שקנסות ששילם על התנהלות קלוקלת גרמו לו הפסדים בשנתיים האחרונות. על ההתנצלות היה חתום המנכ"ל ג'ון קריאן.

קראו עוד בכלכליסט

אף שקריאן לא עבד בבנק בזמן שנעשו המעשים שגררו את העונשים הכבדים, המנכ"ל הבין שבהחלט יש על מה להתנצל. רק בשבוע שעבר קיבל דויטשה בנק קנס של 629 מיליון דולר ממשרדי המשפטים בארה"ב ובבריטניה על כך שהעלים עין מהלבנת הון של 10 מיליארד דולר שביצעו לקוחותיו ברוסיה.

בחודש שעבר חתם הבנק על הסדר טיעון עם משרד המשפטים האמריקאי על הונאה במכירת ניירות ערך מגובי משכנתאות למשקיעים בין 2005 ל־2007.

במסגרת ההסדר, הסכים דויטשה בנק לשלם קנס של 3.1 מיליארד דולר ולפצות ב־4.1 מיליארד דולר את בעלי הבתים שהמשכנתאות שלהם נמכרו במסגרת ההונאה.

משרד המשפטים עדיין מנהל חקירה פלילית בעניין מכירת ניירות הערך מגובי המשכנתאות, וכן שתי חקירות נוספות נגד דויטשה בנק. האחת עוסקת בתיאום שערי מטבע והשנייה בתיאום של מחירי חוזים עתידיים על מתכות.

ב־2015 שילם דויטשה בנק קנס של 2.5 מיליארד דולר לרשויות בארה"ב ובבריטניה בגלל מניפולציה שביצעו בכירים בו בשיעורי הריבית הבין־בנקאית (LIBOR). עשרה בכירים בבנק פוטרו בעקבות התרמית. הבנק דיווח בשבוע שעבר על הפסד של 1.6 מיליארד דולר ב־2016.

דויטשה בנק, צילום: בלומברג דויטשה בנק | צילום: בלומברג דויטשה בנק, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות