אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירידה ברווח בדיסני, הפארק בשנגחאי פורח, ESPN ממשיכה לדשדש

ירידה ברווח בדיסני, הפארק בשנגחאי פורח, ESPN ממשיכה לדשדש

ענקית הבידור והמדיה סיימה את הרבעון עם ירידה של 14% ברווח הנקי ל-2.5 מיליארד דולר. הדשדוש של ESPN הוריד את ההכנסות מפעילות הטלוויזיה בכבלים, הפארק בשנגחאי אירח 7 מיליון מבקרים מאז הפתיחה ביוני 2016

08.02.2017, 08:27 | מיקי גרינפלד

העסקים חובקי העולם של אימפריית וולט דיסני ממשיכים לספק למשקיעים תמונת מצב מורכבת, של הצלחות מסחררות מן הצד האחד, מול חולשה מתמשכת בצד האחר. בדוח הרבעוני שפירסמה החברה אמש לאחר המסחר (רבעון פיסקאלי ראשון), סיפקה פעילות הפארקים את החדשות המעודדות, ומנגד עסקי ESPN המשיכו להציג תמונת מצב עגומה.  

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות עסקי הפארקים של דיסני צמחו ברבעון ב-6% .4.6 מיליארד דולר, והרווח התפעולי טיפס ב-13% ל-1.1 מיליארד דולר - בין היתר בזכות עלייה בהכנסות למבקר ופתיחת פארק דיסני בשנגחאי ביוני 2016.

מנכ"ל דיסני בוב אייגר (Bob Ige) אמר בשיחת הוועידה עם המשקיעים כי עד כה ביקרו בפארק בשנחגאי כ-7 מיליון אורחים וכי עד תום שנת הפעילות הראשונה צפוי המספר להגיע ל-10 מיליון - בהתאם לתחזיות המוקדמות של חברת שנגחאי שנדי (Shanghai Shendi Group), השותפה של דיסני במיזם בשנחגאי המחזיקה ב-57% מהפארק. 

פארק דיסני בשנגחאי, צילום: רויטרס פארק דיסני בשנגחאי | צילום: רויטרס פארק דיסני בשנגחאי, צילום: רויטרס

פעילות הטלוויזיה בכבלים של דיסני סיימה רבעון חלש, בעיקר בגלל התוצאות החלשות של ערוץ שידורי הספורט ESPN, עם ירידה של 2% בהכנסות ל-6.2 מיליארד דולר - 200 מיליון דולר פחות מהתחזיות. הרווח התפעולי של הפעילות ירד ב-11% ל-864 מיליון דולר. ESPN המשיך גם ברבעון המדווח לאבד מנויים והכנסות הכנסות מפרסום, ומנגד לרשום עלייה בהוצאות - בין היתר בשל ההסכם החדש והיקר עם הNBA (ליגת הכדורסל האמריקאית).

ב-ESPN ובדיסני בונים על השקת שירות הסטרימינג של BAMTech, שדיסני רכשה 33% ממניותיה תמורת מיליארד דולר - ושצפויה לספק ללקוחות גם את שידורי ערוץ הספורט. המנכ"ל עידכן בעניין זה כי השירות צפוי לצאת לדרך בסוף השנה הנוכחית.

בסיכום כולל רשמה דיסני ברבעון המדווח ירידה של 3% בהכנסות ל-14.78 מיליארד דולר - מתחת לתחזיות השוק שעמדו על 15.3 מיליארד דולר. החברה רשמה ירידה של 14% בשורת הרווח ל-2.48 מיליארד דולר, או 1.55 דולר למניה, ובמקרה זה מעל התחזיות שעמדו על רווח של 1.49 דולר למניה.

אייגר לא הכחיש את הדיווח בוול סטריט ג'ורנל, לפיו הוא עשוי להמשיך לכהן בתפקיד גם אחרי 2018, למרות הודעה קודמת של החברה ושלו לפיה הוא צפוי לפרוש בשנה הבאה. "אם הארכת הכהונה תשרת את האינטרס של החברה, אני פתוח לרעיון", אמר איגר.

מנכ"ל דיסני בוב אייגר, צילום: דיסני מנכ"ל דיסני בוב אייגר | צילום: דיסני מנכ"ל דיסני בוב אייגר, צילום: דיסני

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות