אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן מדובאי תחבור למשקיעים ישראלים להשקעה בחברה שוויצרית צילום: יונתן קסלר

קרן מדובאי תחבור למשקיעים ישראלים להשקעה בחברה שוויצרית

הקרן של דובאי השקיעה כ-40 מיליון דולר בסטארט-אפ הפינטק השווייצרי Centralway Numbrs שמפעיל אפליקציה בנקאית. בין המשקיעים הישראלים בחברה ד"ר בועז ברק, חברת ההשקעות הפרטית של ליאון רקנאטי וקרן אייפקס

08.02.2017, 11:57 | מאיר אורבך

קרן השקעות מדובאי תשקיע 40 מיליון דולר בחברה שמושקעים בה ישראלים רבים. הקרן של דובאי Investment Corporation of Dubai (ICD) השקיעה בסטארט-אפ הפינטק השווייצרי Centralway Numbrs שמפתח אפליקציה בנקאית. ל"כלכליסט" נודע שסכום ההשקעה של הקרן מדובאי מוערך ב-40 מיליון דולר. בין המשקיעים הישראלים הבולטים בסטארט-אפ גם ד"ר בועז ברק, ישראלי שכיהן בעבר בתפקידים בכירים ב- UBS וקרדיט סוויס, מדינול, ישראל מקוב וגלנרוק, חברת ההשקעות הפרטית של ליאון רקנאטי. משקיעים נוספים בחברה השוויצרית הם קרן אייפקס, סר רולנד כהן ועוד.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הפרסומים בחו"ל, גם המשקיעים הנוכחיים השקיעו ב- Centralway בסבב הנוכחי והביאו את סך הסיבוב ל-55 מיליון דולר. החברה, שגייסה עד היום 125 מיליון דולר, מציעה אפליקציה בנקאית חינמית שמסייעת בניהול חשבון הבנק האישי, מאפשרת לנהל מספר חשבונות במקביל, ומתכוונת להציע אפשרות לרכוש מוצרים פיננסים נוספים. לאפליקציה יש כיום כ-1.5 מיליון משתמשים בגרמניה והיא צפויה להגיע גם לאנגליה בקרוב מאוד. מייסדי החברה מאמינים שיוכלו להרוויח באמצעות מכירת שירותים או מידע פיננסי שיאספו על מיליוני הלקוחות, ודרכו להציע שירותים נוספים.

 , צילום: יונתן קסלר צילום: יונתן קסלר  , צילום: יונתן קסלר

"אנחנו עדים כיום לשינוי משמעותי בכל תעשיית השירותים הפיננסים", אמר מוחמד אבל שאיבני, מנכל הקרן של דובאי בתגובה להשקעה. "אנחנו מעוניינים להרחיב את ההשקעות שלנו הן מבחינה גיאוגרפית והן מבחינת תחומים, ולכן החיבור שלנו ל-Centralway Numbrs הוא טבעי מאוד. אנחנו מאמינים שהיא תרחיב מאוד את הזדמנויות שלנו בתעשיית הפינטק".

לדברי מנכ"ל חברת Centralway Numbr, מרטין סיידלר, החברה מעסיקה כיום 150 עובדים בציריך ומתכוונת להשתמש בכספי ההשקעה להשיק רכיבים חדשים באפליקציה, לאחר שלאחרונה השיקה חנות ואפשרויות לקיים צ'ט. סיידלר התבטא בעבר על רצונו להקים פעילות בישראל. על פי הפרסומים סיידלר הוא גם המשקיע המרכזי של החברה באמצעות חברת ההשקעות המשפחתית שלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות