אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הרפורמות צפויה לאשר: חופשת הלידה תוארך בשבוע עד שבועיים צילום: שאטרסטוק

ועדת הרפורמות צפויה לאשר: חופשת הלידה תוארך בשבוע עד שבועיים

חופשת הלידה עומדת כיום על 14 שבועות. בתקציב המדינה הוקדשו 230 מיליון שקל להארכה שלה בשבוע אחד, אבל יו"ר הוועדה החדשה, רחל עזריה מנסה להכפיל את הסכום כדי שהחופשה תוארך ל-16 שבועות

08.02.2017, 12:21 | שחר אילן
ועדת הרפורמות של הכנסת צפויה לאשר בקרוב הארכה של חופשת הלידה בשבוע עד שבועיים. היום נבחרה ח"כ רחל עזריה מכולנו לעמוד בראש הוועדה, וזו הרפורמה הראשונה שהיא צפויה לטפל בה. חופשת הלידה עומדת כעת על 14 שבועות. בתקציב המדינה הוקדשו 230 מיליון שקל להארכה שלה בשבוע אחד. עזריה מנסה להכפיל את הסכום הזה כדי שהחופשה תוארך ל-16 שבועות ולא ל-15.

קראו עוד בכלכליסט

עזריה עומדת כבר היום בראש צוות שבוחן את הארכת חופשת הלידה וראשות הוועדה תעניק לה בסיס פרלמנטרי לכך. לדבריה, "הורים לילדים קטנים בישראל זו אוכלוסיה שעד היום לא היתה במרכז תשומת הלב והגיע הזמן לתקן זאת".

האם חופשת הלידה תוארך?, צילום: שאטרסטוק האם חופשת הלידה תוארך? | צילום: שאטרסטוק האם חופשת הלידה תוארך?, צילום: שאטרסטוק

ישיבת המינוי של עזריה הפכה לסוג של מסיבת סיכום זמנית של מפלגת כולנו, בין היתר משום שוועדת הרפורמות נחשבת לוועדה של המפלגה. היא הוקמה לדרישת שר האוצר משה כחלון כמעין זרוע של האוצר בכנסת. עד עכשיו עמד בראשה ח"כ אלי כהן, שמונה לשר הכלכלה מטעם המפלגה. כל שרי המפלגה הגיעו לישיבה.

שר האוצר משה כחלון אמר שכדי להקים את ועדת הרפורמות נדרש להתגבר על התנגדות בכנסת להקמת ועדה נוספת אבל הוועדה הוכיחה את עצמה בכמות הרפורמות הגדולות שהעבירה. שר הכלכלה ויו"ר הוועדה היוצא אלי כהן מנה בין היתר את הרפורמה בשוק ההון בבנקאות ובמכון התקנים.

יו"ר סיעת כולנו רועי פולקמן הסביר ש"כמות הזמן שנדרשת להעברת רפורמות גדולות היא מהסוג שקשה להשיג בכנסת. לוועדה הזו יש זמן ורגל מסיימת". פולקמן תפקד בשבועיים האחרונים כיו"ר זמני של הוועדה וסיים את העברת הרפורמה בטוטו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות