אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטנסיקס גייסה כ-8 מיליון דולר מפיטנגו לפיתוח מערכות ניתוח נתונים רפואיים צילום: pixabay

אינטנסיקס גייסה כ-8 מיליון דולר מפיטנגו לפיתוח מערכות ניתוח נתונים רפואיים

המערכת של אינטנסיקס מבוססת על מאגרי מידע ממחלקות טיפול נמרץ ברחבי העולם, שסייעו לה לבנות מודלים לחיזוי מצבי חירום. זהו סבב הגיוס הראשון של החברה שהוקמה ב-2015

08.02.2017, 17:00 | מאיר אורבך

חברת אינטנסיקס (Intensix) גייסה 8.3 מיליון דולר בסבב גיוס ראשון בהובלה של פיטנגו ונצ'רס, יחד עם Rhon-Klinikum. בנוסף מודיעה אינטנסיקס על הצטרפותו של איתי הראל, שותף מנהל בפיטנגו לדירקטוריון החברה.

קראו עוד בכלכליסט

אינטנסיקס הוקמה לפני כשנתיים על ידי היזמים גל סלומון, שכיהן כשותף עצמאי בפיטנגו והקים מספר חברות טכנולוגיה לרבות דיסקרטיקס, שנמכרה לאחרונה לזרוע הפיתוח של ARM בישראל ואביגדור פאיאנס, שמילא שורה של תפקידי ניהול, פיתוח וארכיטקטורה בתחום המוליכים למחצה וכיהן כסמנכ"ל טכנולוגיות בחברת מיינדספיד.החברה פועלת בנתניה ומעסיקה 18 עובדים.  

בית החולים איכילוב בו בוצעו הניסויים הקליניים, צילום: שאול גולן בית החולים איכילוב בו בוצעו הניסויים הקליניים | צילום: שאול גולן בית החולים איכילוב בו בוצעו הניסויים הקליניים, צילום: שאול גולן

ההון שגויס ישמש להגברת פעילות השיווק והמכירות של החברה בצפון אמריקה ולהאצת הפיתוח של הפלטפורמה לזיהוי מוקדם וחיזוי סיבוכים מסכני חיים.

מערכת ניתוח הנתונים שפיתחה החברה מבוססת על מאגרי מידע רפואי ארכיוני ממחלקות טיפול נמרץ ברחבי העולם, שסייעו לה לבנות מודלים לחיזוי מצבי חירום, כגון זיהומי דם ובעיות לב, שעלולים לסכן את חיי המאושפזים. הטכנולוגיה מאפשרת זיהוי מדויק של המידע וחיזוי טיפול רפואי לשיפור קבלת החלטות ביחידות לניתור גבוה. המערכת האנליטית המפותחת על ידי החברה, משלבת מודלים מתמטיים המעבדים מידע קליני רב-ממדי במטרה לזהות דפוסים של חולים בשלושה מרכיבי חיזוי מרכזיים: סיבוכים צפויים, משך השהיה ביחידה לטיפול נמרץ והסיכוי לאשפוז חוזר. זיהוי זה מאפשר לנבא בהסתברות גבוהה את רמת הסיכון בו נמצא כל מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ ולפיכך, גם את זמן השהייה ביחידה, דבר המשפר את תהליך קבלת ההחלטות הרפואי, ומצמצם באופן ניכר את הוצאות הטיפול.

בתגובה להשקעה החדשה, אמר גל סלומון, מנכ"ל אינטנסיקס: "שימוש במודלים לזיהוי מוקדם באמצעות המערכות האנליטיות שפיתחנו, מהווים שינוי פרדיגמה בכל הקשור לטיפול הבריאותי. לאחר שכבר בצענו מספר ניסויים קליניים ב-Mayo Clinic בארה"ב ובמרכז הרפואי סורסקי (איכילוב) בתל-אביב".

איתי הראל, שותף מנהל בפיטנגו, מסר: "ההשקעה באינטנסיקס היא חלק מהחזון של קרן פיטנגו ונצ'רס המשקיעה בחברות צעירות בשלבים מוקדמים עם דגש על מכשור רפואי ורפואה דיגיטלית ".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות