אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עשרת הקרנבלים הטובים בעולם - לאן תיסעו? צילום: גטי אימג'ס

עשרת הקרנבלים הטובים בעולם - לאן תיסעו?

חודש פברואר הוא העונה החמה של קרנבלים בכל העולם. בקנדה חוגגים את החורף ובברזיל וטרינידד את הקיץ. בכל מקום מדובר בתהלוכות צבעוניות, במסיבות רחוב סוערות ובמוזיקה סוחפת

09.02.2017, 21:37 | שירות כלכליסט

חודש פברואר הוא עונת השיא של הקרנבלים בכל רחבי העולם. חישבו על תהלוכות, תחפושות ססגוניות, ריקודים סוערים, בימות מקושטות וקבלו מסיבת רחוב שתזכרו לכל החיים. אתר ecophiles.com ערך רשימה של 10 הקרנבלים הטובים ביותר:

1. קרנבל החורף, קוויבק, קנדה

מועד: 27 בינואר – 12 בפברואר

קרנבל החורף בקוויבק, קנדה, צילום: ויקימדיה קרנבל החורף בקוויבק, קנדה | צילום: ויקימדיה קרנבל החורף בקוויבק, קנדה, צילום: ויקימדיה

זהו קרנבל החורף הידוע ביותר במדינה. יש בו נשף תחפושות, תחרויות ספורט חורף, פסטיבל פסלי קרח מואר, בר קרח וזירת החלקה על הקרח. בארמון הקרח מתקיימים מסיבות ריקודים.

2. קרנבל ניס, צרפת

מועד: 11 בפברואר – 25 בפברואר

הקרנבל בניס, צילום: אי פי אי הקרנבל בניס | צילום: אי פי אי הקרנבל בניס, צילום: אי פי אי

לקרנבל יש נושא מתחלף בכל שנה והאמנים יוצרים בימות נעות ופסלים מעיסת נייר בהתאם לו. ישנן 17 בימות נעות בתהלוכה, שתנוע לאורך שדירת פלאס מסינה ואלף נגנים ורקדנים יהפכו את הקרנבל לאירוע של פעם בחיים. התהלוכות מתקיימות ביום ובלילה ולמעלה מ-100 אלף פרחים מושלכים לקהל במהלכן.

3. קרנבל ונציה, איטליה

מועד: 11-28 בפברואר

קרנבל המסיכות בונציה, צילום: אי פי איי קרנבל המסיכות בונציה | צילום: אי פי איי קרנבל המסיכות בונציה, צילום: אי פי איי

הקרנבל הידוע הוא למעשה אירוע תחפושות מרתק. במהלך כשבועיים ישחזרו משתתפיו מנהגים עתיקי יומין ויעטו לבוש מסורתי ומסיכות מפוארות במסיבות ראוותניות בכיכרות העיר. יתקיימו בו נשפים לרוב, משט גונדולות עטורות נרות והופעות רחוב.

4. קרנבל ריו – ריו דה ז'ניירו, ברזיל

מועד: 24 בפברואר – 4 במרץ

קרנבל ריו, ברזיל, צילום: אי פי איי קרנבל ריו, ברזיל | צילום: אי פי איי קרנבל ריו, ברזיל, צילום: אי פי איי

אמרתם "קרנבל" – אמרתם "קרנבל ריו". זהו אחד מהקרנבלים הידועים בעולם והוא מושך מיליוני מבקרים כל שנה. הוא כולל למעלה מ-100 תהלוכות רחוב, ובהן מתחרים התלמידים מבתי הספר לסמבה ברחבי העיר. לכל שכונה יש תזמורת רחוב משלה וכך משתתפות למעלה מ-300 תזמורות בקרנבל.

5. קרנבל סנטה קרוז, טנריף

מועד: 22 בפברואר – 5 במרץ

  

הקרנבל בטנריף הקרנבל בטנריף הקרנבל בטנריף

הקרנבל מתקיים בבירתו של האי הגדול באיים הקנריים. אנשים מרחבי העולם נוהרים כדי להשתתף באירוע הססגוני והראוותני. הוא מתחיל עם תהלוכת פתיחה עצומה שבה אלפי אנשים בלבוש מהודר רוקדים כל הלילה. ישנן למעלה מ-100 קבוצות עם תזמורות המנגנות בסגנונות שונים. הרחובות מלאים בחוגגים בבגדים מסורתיים הרוקדים כל שעות הלילה. ולא לשכוח את טקס קבורת הסרדין עם תהלוכת אבל ונשים מקוננות.

6. קרנבל קלן, גרמניה

מועד: 23 בפברואר – 1 במרץ

קרנבל קלן, גרמניה, צילום: RuckSackKruemel  /  Flickr קרנבל קלן, גרמניה | צילום: RuckSackKruemel / Flickr קרנבל קלן, גרמניה, צילום: RuckSackKruemel  /  Flickr

הקרנבל הזה כה חשוב בעיני הגרמנים עד כי הם מעניקים לו חשיבות כמו עונת שנה חמישית. הוא כולל תהלוכה של דמויות היתוליות של פוליטיקאים מקומיים ובינלאומיים מעיסת נייר, וממתקים מושלכים אל הקהל לשמחת ליבם של הילדים. גולת הכותרת – תהלוכת הוורדים ובו השילוש של דמויות נסיך, עני ועלמה.

7. קרנבל גואה, הודו

מועד: 25-28 בפברואר

הקרנבל בגואה, הודו, צילום: conde nest הקרנבל בגואה, הודו | צילום: conde nest הקרנבל בגואה, הודו, צילום: conde nest

קרנבל זה חוגג את התרבות ואת המטעמים של גואה בקנה מידה ענק. צפו לבימות ענק, תהלוכות, הופעות חיות, אורות בוהקים, תחפושות וריקודים ברחובות למשך כל הלילה. רוב הרחובות מקושטים בתאורה ובכדורים צבעוניים.

8. קרנבל טרינידד וטובגו

מועד: 27-28 בפברואר

הקרנבל בטרינינדד, צילום: ויקימדיה הקרנבל בטרינינדד | צילום: ויקימדיה הקרנבל בטרינינדד, צילום: ויקימדיה

קרנבל זה נחשב למסיבת הרחוב הגדולה בעולם. הוא נפתח בתהלוכה ברחובות העיר של אנשים המכוסים צבע, שמן ובוץ. הם רוקדים ברחוב עד אור הבוקר. כמו כן אלפי אנשים מחופשים מציפים את רחובות האיים, ורוקדים לצלילי תזמורות הסוקה, תופי הפח והקליפסו.

9. מארדי גרא, ניו אורלינס, ארה"ב

מועד: 28 בפברואר

תהלוכת מארדי גרא בניו אורלינס, צילום: mardi gras insider tours תהלוכת מארדי גרא בניו אורלינס | צילום: mardi gras insider tours תהלוכת מארדי גרא בניו אורלינס, צילום: mardi gras insider tours

המארדי גרא הוא קרנבל של מוזיקה, תהלוכות, פיקניקים, בימות מקושטות וריגושים. החוגגים עוטים תחפושות מטורפות על בסיס צבעי הסגול, הירוק והזהב, וכן מחרוזות ענק. בין המנהגים – השלכת חרוזים וקישוטים, לבישת מסיכות ואכילת עוגת "קינג" המצופה זיגוג צבעוני.

10. קרנבל נוטינג היל, לונדון, אנגליה

מועד: 28-26 באוגוסט

קרנבל נוטינג היל בלונדון, צילום: Andrew Porter  /  Flickr קרנבל נוטינג היל בלונדון | צילום: Andrew Porter / Flickr קרנבל נוטינג היל בלונדון, צילום: Andrew Porter  /  Flickr

קרנבל נוטינג היל השנתי הוא הזדמנות לקהילות האפרו-קאריביות של לונדון לחגוג את התרבות והמסורות שלהם. על פי רוב כולל הקרנבל תהלוכות, תזמורות כלי נחושת, לבוש ססגוני ודוכני רחוב המוכרים מעדנים קאריביים כגון נתחי עוף מיובש, כתיתות ומנות קארי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות