אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשיך נגד אורנשטיין בתיק פישמן: "רשות המסים חיבלה בהסדר נושים" צילום: יובל חן

אלשיך נגד אורנשטיין בתיק פישמן: "רשות המסים חיבלה בהסדר נושים"

השופטת בדימוס ורדה אלשיך ביקרה את היענותו של נשיא המחוזי אורנשטיין להסדר הנושים. עוד אמרה כי תמיד עדיף לשתף את פושט הרגל בהליך מאשר לנהל אותו נגדו

09.02.2017, 11:08 | משה גורלי

"רשות המסים, בגלל הרצון להמשיך בגבייה, חיבלה בהסדר נושים בתיק פישמן", אמרה הבוקר (ה') השופטת בדימוס ורדה אלשיך וביקרה בעקיפין את היענותו של הנשיא איתן אורנשטיין למהלך. השניים השתתפו בכנס חדלות פירעון של לשכת רואי החשבון שהוקדש להצעת החוק המקיפה להסדרת חדלות הפירעון.

אלשיך התייחסה לכך שלפני כחודשיים פישמן הגיש הצעת הסדר נושים, לפיה הוא מתחייב לשלם כ-88 מיליון שקל, אך רשות המסים התנגדה להצעה. אורנשטיין נתן לפישמן צו כינוס נכסים ומינה את עו"ד יוסף בנקל כמנהל המיוחד.

קראו עוד בכלכליסט

"מעמד רשות המסים בחוק המוצע, מנציח ומעמיק את הפליית הנושים. לא ראיתי שום סיבה שכאשר יש הליך בבית משפט, יש לרשות זכות להמשיך בהליכים", פתחה אלשיך והוסיפה: "לא נוח לי שאתה הנשיא אורנשטיין, יושב כאן, תסגור את האזניים, אבל פישמן זו דוגמא מצויינת. היו כל מיני כוונות טובות מצד הצדדים לתיק, אבל הרשות, בגלל הרצון להמשיך בגבייה חיבלה בהסדר נושים. היא עמדה על רגליים אחוריות ועשתה כל מיני קפנדריות בניגוד לדעתם של רוב הנושים. ולמה? בגלל חוב של 18 מיליון". "180 מיליון", תיקנו אותו. "זה התחיל ב-18", התעקשה אלשיך ואמרה שתמיד עדיף לשתף את פושט הרגל בהליך מאשר לנהל אותו נגדו.

ורדה אלשיך. "ברחתי מזה כמו שריפה", צילום: יובל חן ורדה אלשיך. "ברחתי מזה כמו שריפה" | צילום: יובל חן ורדה אלשיך. "ברחתי מזה כמו שריפה", צילום: יובל חן

אלשיך התייחסה לכוונת החוק להגדיר חדלות פירעון במבחן התזרימי שפירושו שבעל חוב של 25 אלף שקל יוכל להכניס את החברה לחדלות פירעון אם חובו לא ייפרע תוך 90 יום. "מבחן תזרימי זה אסון", תקפה אלשיך, "אין חברה שעל ציר הזמן לא ניתן לומר עליה שהיא חדלת פירעון. ולמה 90 יום? אם ביום 93 צריך להיכנס סכום אדיר שספק איחר לשלם? להגדיר חדלות פירעון זו סכנת נפשות לכל חברה. תשאירו את שיקול הדעת לבית המשפט".

בהקשר זה סיכמה אלשיך בסיפור נוסטלגי: "בתיק אפריקה ישראל אמר לי פרופ' אמיר ברנע: פספסת את הזדמנות חייך - להגדיר מהי חדלות פירעון. עניתי לו: מה נפל עליך, בכוונה. ברחתי מזה כמו משריפה".

רשות המסים בתגובה: "החוב של אליעזר פישמן לרשות המסים, כפי שנקבע בפסק דין חילוט של בית המשפט העליון עומד על 200 מיליון שקל קרן חוב המס בדין קדימה. החוב לא עמד מעולם על 18 מיליון שקל. רשות המסים מיצתה את כל תהליכי הגבייה המקובלים ונתנה הזדמנויות רבות לפריעת החוב בטרם פנתה לבית המשפט בבקשה להליך פירוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
משה אשר הקומדיה
משה אשר זה השם ! לאחר מינוי השערוריה של בגצ הדרדרות רשות המסים היא כבמדרון חלק האיש מושחת וגרוע מכך חסר יכולת ניהול בסיסית דחות מבקר המדינה מדברים בעד עצמם כל שנה מאז מינוי השערוריה הזה הכותרת של הדוח ״ כישלון ניהולי״ האיש הזה עולה למשלם המסים מאות מיליונים בשנה כתוצאה מניהול שערורייתי
מיכאל המלאך  |  25.02.17
7.
עוד חוצפה של רשות המסים
האם ידעתם שכאשר אדם פושט רגל, יש לו חברה ואין לו יכולת כספית לממן הגשת דו״חות לחברה... רשות המסים תפיל עליו קנסות מנהליים אדירים של עשרות אלפי שקלים ( לכל חברה על שמו ) .. שלא יימחקו בפשיטת הרגל.. וזאת במקום לא להפיל עליו קנסות כלל אלא פשוט להתנות את קבלת ההפטר מפשיטת הרגל בהגשת הדו״חות ולתת לאדם לצאת מזה ... פשוט פסיכי !!!!
יואב  |  09.02.17
לכל התגובות