אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שאזאם של הממשי: פינטרסט מציגה יכולת זיהוי חפצים בעולם האמיתי

שאזאם של הממשי: פינטרסט מציגה יכולת זיהוי חפצים בעולם האמיתי

תכונה חדשה בשם Lens מהווה למעשה מנוע חיפוש ויזואלי שמשתמש במצלמת הסמארטפון לזיהוי חפצים. היכולת תושק בשבועות הקרובים בארה"ב

09.02.2017, 11:20 | עומר כביר

הרשת החברתית פינטרסט (Pinterest) פיתחה יכולת חדשה שמאפשרת לזהות חפצים בעולם האמיתי באמצעות מצלמת הסמארטפון.

קראו עוד בכלכליסט

התכונה, שמכונה Lens, מאפשרת לכוון את מצלמת הסמארטפון אל חפץ דומם, ולקבל עליו מידע כתוב ו-וויזואלי, בדמות זיהוי מילולי שלו (למשל, נעליים אדומות או שעון קיר) ופוסטים מפינטרסט של חפצים דומים. מדובר, למעשה, במנוע חיפוש שמבוסס על שאילתות ויזואליות במקום טקסטואליות.

"לפעמים, אנחנו רואים משהו בעולם האמיתי שנראה מעניין, אבל כשמנסים לחפש אותו ברשת אנחנו לא מוצאים את המילים המתאימות", כותב מייסד פינטרסט, אוון שארפ, בפוסט בבלוג הרשמי של החברה. "יש לך תמונה עשירה וצבעונית בראש, אבל את לא יכולה לתרגם אותה למילים המתאימות כדי למצוא את החפץ. עכשיו יש דרך חדשה לגלות רעיונות, גם בלי המילים הנכונות".

לפי החברה, כל שצריך לעשות הוא לכוון את המצלמה לחפץ דומם, ולגעת במסך על מנת לראות עיצובים דומים או רעיונות לאביזרים קשורים. "אפשר לנסות לצלם שולחן כדי למצוא עיצובים דומים או אפילו רהיטים אחרים באותו סגנון. אפשר גם להשתמש ב-Lens לאוכל. רק כוונו את המצלמה לברוקולי כדי לקבל מתכונים".

לדברי שארפ, בשלב זה התכונה עובדת בצורה מיטבית עם רהיטים ומוצרים לעיצוב הבית, בגדים ומזון: "ככל שיותר ויותר אנשים ינסו אותה, נוכל לשפר את הטכנולוגיה שלנו, התוצאות ישתפרו עוד יותר ומספר החפצים שאפשר לזהות יגדל. בסופו של דבר, כל מה שתראו בחוץ יוכל לשמש כנקודת מוצא לחיפוש".

התכונה תושק בשבועות הקרובים בארה"ב באפליקציות ה-iOS והאנדרואיד של הרשת החברתית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות