אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמסונג שוב בלהבות: שריפה במפעל שלה בסין נגרמה בגלל סוללות תקולות צילום: יוטיוב

סמסונג שוב בלהבות: שריפה במפעל שלה בסין נגרמה בגלל סוללות תקולות

היצרנית הקוריאנית ממשיכה לסבול מבעיית סוללות: רשויות הכיבוי בסין טוענות שסוללות ליתיום שהתלקחו בקו הייצור גרמו לשריפה במפעל SDI שבבעלותה

09.02.2017, 12:51 | רפאל קאהאן

על פי דיווח של סוכנות רויטרס אתמול (ד'), שריפה של מפעל הסוללות של החברה בסין נגרמה ככל הנראה עקב סוללות תקולות. לדברי אנשי המפעל מוקד האירוע נמצא במצבור פסולת שמוקם מחוץ למתקן ושכלל בין השאר סוללות לא תקינות. רשויות הכיבוי הסיניות, עם זאת, מסרו שלפי הערכתן השריפה נגרמה בתוך המפעל כאשר המקור שלהן היו סוללות בקו הייצור עצמו שהיו במהלך הרכבה.

קראו עוד בכלכליסט

המפעל של סמסונג SDI, ששמה עלה כאחת מיצרניות הסוללות של מכשירי הנוט 7 המתלקחים ושסומנה כאחת האחראיות לפרשה בידי רשויות דרום קוריאה, ממוקם בטיאנג'ין שבצפון סין. בפוסט שפורסם בחשבון סינו-ווייבו הרשמי של שירותי הכיבוי המקומי נכתב כי "החומר שהתלקח היו סוללות ליתיום שהיו במהלך תהליך ייצור בסדנאות פנימיות במפעל". על פי הפרסום, כיבוי השריפה דרש כוח של כ-110 כבאים ו-19 כבאיות.

נוט 7. סוללות תקולות ופגמים בעיצוב, צילום: רויטרס נוט 7. סוללות תקולות ופגמים בעיצוב | צילום: רויטרס נוט 7. סוללות תקולות ופגמים בעיצוב, צילום: רויטרס

מפעל SDI של סמסונג הוא אחד מהמפעלים שאמורים לספק את הסוללות של מכשיר הדגל הבא של החברה, הגלקסי S8, שצפוי להגיע לחנויות בסוף הרבעון הנוכחי. לא ברור עדיין אם האירוע יעכב את ההשקה, שנדחתה כבר פעם אחת, אך מן הסתם יהיו לכך השלכות על זמינות המכשירים. הגלקסי S8 היה אמור להיות התיקון של סמסונג לשערוריית הנוט 7 והחברה שמה את כל יהבה על המוצר החדש כדי לנקות את עצמה מהפרשה.

מפעל SDI הוא אחד מהמקורות העיקריים לסוללות סמארטפונים עבור היצרנית הקוריאנית. מוצרי המפעל כוללים סוללות ומצברים מכל הסוגים. שערוריית הנוט 7 כבר עלתה לחברה כ-5.3 מיליארד דולר לפי ההערכות האחרונות. השריפה הנוכחית עשויה להוות בעיה עבור החברה, שארגוני הצרכנים, הרשויות והתקשורת עוקבים אחריה באינטנסיביות מאז הדיווחים הראשונים על הבעיות הקשות שגרמו להתלקחויות בפאבלט הדגל שלה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות