אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ציוצים כמו חול: טוויטר דיווחה על הכנסות מאכזבות ברבעון הרביעי צילום: שאטרסטוק

ציוצים כמו חול: טוויטר דיווחה על הכנסות מאכזבות ברבעון הרביעי

הכנסות הרשת החברתית ברבעון הרביעי עמדו על 717 מיליון דולר, לעומת צפי ל-740 מיליון דולר. מדובר על צמיחה של 1% בלבד - נתון הצמיחה הגרוע ביותר מאז הנפקת החברה. מניית החברה מתרסקת במסחר המוקדם

09.02.2017, 14:17 | גיל קליאן

טוויטר דיווחה היום (ה') על תוצאות כספיות מאכזבות לרבעון הרביעי של השנה. מניית החברה ירדה ב-9% במסחר המוקדם זמן קצר לאחר פרסום הנתונים.

קראו עוד בכלכליסט

החברה דיווחה על רווח נקי של 16 סנט למניה, לעומת צפי של 12 סנט למניה. הכנסות הרשת החברתית ברבעון הרביעי עמדו על 717 מיליון דולר, לעומת צפי אנליסטים של 740 מיליון דולר.

המשתמשים הפעילים (נתון ממוצע חודשי) עמד על 319 מיליון ברבעון הרביעי, עלייה של 4% לעומת הרבעון המקביל - אך צמיחה מאכזבת של 0.6% בלבד לעומת הרבעון הקודם.

הכנסות החברה ברבעון הרביעי צמחו ב-1% בלבד - נתון הצמיחה הגרוע ביותר של טוויטר מאז הנפקת החברה. שיעור הצמיחה הנמוך מחזק את חששות המשקיעים כי טוויטר מאבדת פופולריות לרשתות חברתיות מתחרות כמו אינסטגרם של פייסבוק, וסנאפצ'ט - שהנפקתה המתוכננת מעוררת עניין רב בשוק.

בשורה התחתונה דיווחה הרשת החברתית על הפסד של 167 מיליון דולר ברבעון הרביעי - עלייה של 85% לעומת ההפסד ברבעון המקביל בשנת 2015.

החברה דיווחה עוד, כי צפי ה-EBITDA שלה לרבעון הראשון של 2017 עומד על 75-95 מיליון דולר - וכן דיווחה כי היא צופה לרשום הוצאות של 125-135 מיליון דולר על מתן אופציות לעובדים שלה.

טוויטר, צילום: גטי אימג טוויטר | צילום: גטי אימג'ס טוויטר, צילום: גטי אימג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות