אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגון מחדש בסירס: צופה חיסכון של מיליארד דולר בעלויות בשנה צילום: בלומברג

ארגון מחדש בסירס: צופה חיסכון של מיליארד דולר בעלויות בשנה

רשת בתי הכלבו האמריקאית מדווחת על צפי לשיפור "משמעותי" בתוצאות שלה ברבעון הרביעי - וציינה כי תוריד את מצבת החוב של החברה

10.02.2017, 15:53 | שירות כלכליסט

רשת בתי הכלבו סירס הודיעה היום (ו') על תוכנית ארגון מחדש - שבמהלכה היא צופה חיסכון בעלויות של מיליארד דולר בשנה. החברה מדווחת על שיפור "משמעותי" בתוצאות שלה ברבעון הרביעי - וציינה כי תשמש בכספי מימוש המותג קראפטסמן וכן שורה של מכירות נדל"ן על מנת להוריד את מצבת החוב שלה, כך על פי מנכ"ל הרשת אדוארד לאמפרט בהצהרה רשמית.

לפי הודעת הרשת, המותגים "סירס" ו"קיימארט" וכן חטיבות התמיכה של הרשת ישולבו והדבר צפוי להביא לאוטימיזציה של פעילותן - הן בסירס והן בקיימארט. כמו כן, אמר לאמפרט, החברה תמשיך לשקול אפשרויות נוספות, ובכללן שותפויות ומיזמים משותפים, למותגי "קנמור" (Kenmore) ו"דיי הארד" (DieHard) וכן ל"סירס הום סרביסז" (Sears Home Services) ו"סירס אוטו סנטרס" (Sears Auto Centers).

החברה כבר החלה בסגירתן של 150 חנויות (108 של סירס ו-42 של קיימארט), כפי שהודיעה בזמנו, והיא  צופה שהמהלך יושלם כבר במהלך הרבעון הראשון של השנה. כמו כן, יצרה החברה שותפות עם "איסטדיל סקיורד" (Eastdil Secured) למכירה של נדל"ן בהיקף של לפחות מיליארד דולר.

על פי דיווחי החברה, ברבעון הרביעי היא צפויה לרשום הכנסות של 6.1 מיליארד דולר, ועקפה בכך את צפי התחזיות של FactSet של 5.68 מיליארד דולר. ההפסד הנקי של החברה צפוי לנוע בין 535 מיליון דולר ל-635 מיליון דולר. מכירות בחנויות זהות נפלו ב-10.3% לרבעון ומניותיה של סירס הפסידו למעלה מ-63% בשנה האחרונה, לעומת עלייה של 24.6% במדד S&P לאותה התקופה.

סירס, צילום: בלובמרג סירס | צילום: בלובמרג סירס, צילום: בלובמרג
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות