אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תנו לח"כים פיקוח אמיתי צילום: אלכס קולומויסקי

תנו לח"כים פיקוח אמיתי

שקד, לוין ואדלשטיין צודקים. צריך לצמצם דרמטית את החקיקה הפרטית. כמויות החוקים שהם בעצמם הגישו הן הוכחה לכך. אלא שהם מציעים מגבלות קשות מדי ומציעים פיקוח לא ראוי על הממשלה. מה כן ניתן לעשות?

12.02.2017, 08:55 | שחר אילן
אנחנו חוקקנו, אתם תפסיקו מגבילי החקיקה הפרטית הגישו בעצמם 507 הצעות יוזמי רפורמת החקיקה שקד, לוין ואדלשטיין דורשים לצמצם את הכלי שבו נופפו בשעה שישבו על ספסלי הכנסת ולקחו חלק פעיל במה שהם מכנים "טירוף החקיקה". עכשיו הם אומרים: פחות חקיקה, יותר פיקוח שחר אילן, 2 תגובותלכתבה המלאה

שקד, לוין ואדלשטיין צודקים. צריך לצמצם דרמטית את החקיקה הפרטית. כמויות החוקים שהם בעצמם הגישו הן הוכחה לכך. החקיקה הפרטית נכנסת לפרטים שוליים מדי מחד, ומתערבת בקביעת מדיניות מאידך. אלא שהם מציעים מגבלות קשות מדי על החקיקה הפרטית, וחשוב לא פחות — מציעים בתמורה פיקוח לא ראוי דיו על הממשלה. להלן ארבע הצעות לפיקוח אמיתי.

שרת המשפטים איילת שקד, שר התיירות יריב לוין ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, צילומים: אלכס קולומויסקי , אוהד צויגנברג   שרת המשפטים איילת שקד, שר התיירות יריב לוין ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין | צילומים: אלכס קולומויסקי , אוהד צויגנברג שרת המשפטים איילת שקד, שר התיירות יריב לוין ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, צילומים: אלכס קולומויסקי , אוהד צויגנברג

ראשית, האופוזיציה תוכל פעם בשנה להקים ועדת חקירה פרלמנטרית בהסכמת 50 חברי כנסת בלבד, ויהיו לה סמכויות לזימון עדים ומידע; שנית, הכנסת תערוך שימועים לשרים ולסגני שרים; שלישית, חברי הכנסת יוכלו להתריע על ליקויים בחקיקת משנה והמשרדים יחויבו להגיב; רביעית, שקד ולוין מציעים להזמין חברי כנסת במקרים חריגים להסביר את הצעות החוק שלהם בוועדת השרים לחקיקה. אלא שחקיקה ודיונים עליה צריכים להיות פומביים, שיפתחו את ישיבות הוועדה לתקשורת ויזמינו את כל מציעי החוקים.

בשורה התחתונה, אם שקד ולוין רוצים שחברי הכנסת יסכימו לוויתור כואב על החקיקה, שיציעו להם פיקוח אמיתי, כזה שיכאיב גם לממשלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות