אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צער גידול: מה צפוי בעונה האחרונה של "בנות"? צילום: באדיבות yes

צער גידול: מה צפוי בעונה האחרונה של "בנות"?

זה אולי לא מקרי ש"בנות" עלתה בעידן ברק אובמה ויורדת עם תחילת כהונת דונלד טראמפ

12.02.2017, 09:04 | דנה קסלר

כשהדרמה הקומית "בנות" עלתה ברשת HBO ב־2012 היא הפכה לסדרה הראשונה שהציגה את דור המילניום בצורה אמינה ומהדהדת. "בנות" שרה שיר הלל לדור הפייסבוק באותה מידה שבה היא מבקרת אותו וחושפת את תסביכיו, והכל מבפנים ומפרספקטיבה נשית: זו של לינה דנהאם, היוצרת וכוכבת הסדרה שירקה לפטריארכיה ולמשטרת דימוי הגוף בפרצוף, והראתה לעולם שגם לבחורות שלא נראות כמו ברבי יש זכות לחיות ואפילו להתפשט ולהזדיין בטלוויזיה.

דנהאם ניצלה את מעמדה להוצאת ניוזלטר פמיניסטי בשם "לני" ולקידום המועמדת הילרי קלינטון בבחירות לנשיאות ארה"ב. סמלי שהסדרה של יוצרת הטלוויזיה הפמיניסטית הגדולה של דורה עלתה בכהונתו של ברק אובמה כנשיא ארה"ב, ויורדת מעט לאחר שדונלד "גראב דם באי דה פוסי" טראמפ נכנס לבית הלבן.

אחרי חמש עונות, שכללו רגעים מהפכניים לצד סצנות מאכזבות ולא מעט רגעי גאונות צרופה, מגיעה העונה השישיתוהאחרונה. הפרק הראשון בעונה ישודר מחר ב־5:00 בבוקר ב־HOT HBO, במקביל לשידור בארה"ב, וישודר גם ב־Oh yes.

במשך חמש עונות האנה (דנהאם) וחברותיה עשו את צעדיהן העצמאיים הראשונים בעיר הגדולה, והעונה האחרונה של "בנות" היא זו שבה הן צריכות להתחיל להתבגר. דנהאם, שהיתה בת 25 כשהסדרה עלתה והיום בת 30, היא הראשונה להסכים. "חלק מהעניין של העונה זה שאנשים מתבגרים", אמרה בראיון לקראת עליית העונה השישית. "זה לא תמיד מרגיש טוב, אבל זה מה שקורה. אני חושבת שזה חשוב לגדילה של התוכנית שאנחנו מזיזים את הדמויות לעבר נקודות ציון של בגרות, כמו חתונות ותינוקות ועבודות אמיתיות וצעדים משמעותיים ופרידות קשות. לשם אנחנו דוחפים אותן ככל שהן מתבגרות".

האנה ואחיותיה. העונה האחרונה בהחלט תתחיל מחר, צילום: באדיבות yes האנה ואחיותיה. העונה האחרונה בהחלט תתחיל מחר | צילום: באדיבות yes האנה ואחיותיה. העונה האחרונה בהחלט תתחיל מחר, צילום: באדיבות yes

אי אפשר לדבר על העונה החדשה בלי סוג של ספוילר (זהירות, ספוילר!): תמונות מסט הצילומים חושפות שהאנה בהיריון. לא ברור ממי, ואולי זאת בכלל סצנה של חלום או שהיא דחפה אבטיח לאוברול או שוב התמסטלה מ"תה־אופיום". אם האנה באמת בהיריון אז ההתבגרות שדנהאם דיברה עליה דרמטית יותר משניתן היה לתאר. האנה לא רק שלא נראית כמו כוכבות של סדרות אחרות, היא גם לא מתנהגת כמוהן. היא ילדותית, מפונקת, עקשנית, אגוצנטרית ובעלת הרס עצמי, ובמקביל מגניבה, חכמה ומצחיקה. היא בלתי נסבלת, וקשה שלא להתאהב בה. אינסטינקט אמהי מעולם לא היה ממאפייניה. אם היא אכן בהיריון, טוב שהסדרה נגמרת. ספק אם "בנות" היתה שורדת את המעבר של דור ה־Y לג'ימבורי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות