אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצרנית ה-F-35 הזרימה לתעשיות הביטחוניות הישראליות למעלה ממיליארד דולר מ-2010 צילום: U.S. Navy

יצרנית ה-F-35 הזרימה לתעשיות הביטחוניות הישראליות למעלה ממיליארד דולר מ-2010

כך עולה מנתוני הרכש של משרד הביטחון לשנה החולפת. משרד הביטחון סיכם במסגרת רכישת המטוסים מהיצרנית לוקהיד מרטין, כי היצרנית תרכוש ציוד מהתעשיות הביטחוניות הישראליות בהיקף מיליארדים

12.02.2017, 14:25 | אסנת ניר
עד היום נחתמו עסקאות רכש בישראל בהיקף של כ-1.033 מיליארד דולר (כ-3.9 מיליארד שקל), במסגרת ההסכם לשיתוף פעולה תעשייתי עליו חתם מנהל הרכש במשרד הביטחון בשנת 2010 בין יצרניות מטוס ה-F-35, לוקהיד מרטין לתעשיות הביטחוניות הישראליות.

בעסקת רכישת מטוסי הF-35 מלוקהיד מרטין על ידי משרד הביטחון מ-2010, התחייבה לקוהיד מרטין לרכש מהתעשיות הביטחוניות הישראליות בהיקף של מיליארדים. משרד הביטחון, בראשו של השר אביגדור ליברמן, מפקח על יישום התחייבות זו.

מסיכום נתוני הרכש של משרד הביטחון ל-2016 עולה כי בשנה זו נחתמו עסקאות חדשות בהיקף של כ-258 מיליון דולר (כמיליארד שקל), עלייה של כ-33% בהיקף הרכש. עוד עולה כי התעשיות הביטחוניות הישראליות השותפות לפרויקט, אלביט מערכות והתעשייה האווירית, הגדילו את החוזים המסחריים מול לוקהיד מרטין.

קו ייצור הכנפיים ל מטוס F-35 במפעל של התעשייה האווירית קו ייצור הכנפיים ל מטוס F-35 במפעל של התעשייה האווירית קו ייצור הכנפיים ל מטוס F-35 במפעל של התעשייה האווירית

כך, החברה המשותפת לאלביט מערכות ו"רוקוול קולינס" האמריקנית הגדילה את חוזה ייצור הקסדה בכ-206 מיליון דולר, התעשייה האווירית הגדילה את חוזה ייצור הכנפיים בכ-26 מיליון דולר ומפעל סאיקלון מקבוצת אלביט מערכות בכרמיאל שמייצר חלקי גוף מטוס הגדיל את ההזמנות ב-16.6 מיליון דולר. תעשיות נוספות בארץ מעורבות בייצור תתי מערכות למטוס ותוכנות הפעלה והדרכה, בה חברת סימיגון שמפתחת תוכנת סימולציה למטוס, תדיראן (מקבוצת אלביט מערכות) שתספק מגברי רדיו, חברת כבירן מקיבוץ כברי בצפון שתייצר תיבות למערכות מטוס, וחברת גלבוע המתמחה בתחום העיבוד השבבי. גלבוע וכבירן הגדילו גם כן את היקף ההזמנות מלוקהיד מרטין.

סמנכ"ל וראש מנהל הרכש (מנה"ר) במשרד הביטחון, אל"מ (מיל') אבי דדון, שנכנס לתפקיד לאחרונה, מסר כי: "היקף שיתוף הפעולה התעשייתי בין יצרנית מטוס ה'אדיר' לתעשיות הישראליות, רק בשנה האחרונה, ממחיש את הפוטנציאל הגדול הגלום בעסקה לכלכלה הישראלית. הזמנות בכמיליארד שקלים הוזרמו בשנה החולפת לתעשייה הביטחונית הישראלית, ובהן למפעלים בכרמיאל, בקיבוץ כברי ובישובים נוספים באזורי קו העימות בצפון. נפעל כדי להעמיק עוד יותר את שיתוף הפעולה התעשייתי בשנה הקרובה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
לא הבנתם כלום
הקצינים שסידרו לרפאל ואלביט חוזים שמנים באמתלה ציונית, הבטיחו לעצמם עבודה ומשכורת מנופחת לאחר השחרור הבעיה היא שישראל במקום להוציא כסף על חינוך, רווחה, תחבורה, דיור ועוד, קנתה מטוסים חסרי תועלת במיליארדים שרק חלק קטן ממנו חזר לארץ ולגורמים הכי שמנים במשק תתעוררו, צרכי הביטחון של ישראל רק קטנו מאז שנות השבעים ובכל זאת עלויות הביטחון עלו ועלו ועלו... ועוד יעלו בטחוניסטים סופר מושחתים
אורן  |  16.02.17
לכל התגובות