אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדות התכנון יוכלו להעניק תוספת זכויות בנייה בתמורה להקצאת 15% מהפרויקט לשכירות צילום: שאטרסטוק

ועדות התכנון יוכלו להעניק תוספת זכויות בנייה בתמורה להקצאת 15% מהפרויקט לשכירות

ועדת השרים אישרה את הצעת החוק של ח"כ פולקמן לפיה הדירות להשכרה בפרוייקט יושכרו לטווח של לפחות 20 שנה והשוכרים יוכלו לשכור אותן לתקופות של עד 5 שנים. ההנחה בשכר הדירה בדירות המוזלות תהיה של 20%

12.02.2017, 19:05 | שחר אילן
ועדת השרים לחקיקה אישרה הצעת חוק שלפיה ועדות התכנון והבנייה יוכלו להעניק תוספת זכויות בניה בתמורה להקצאת 15% מהדירות לשכירות ארוכת טווח. חלק מה-15% או כולם יהיו בשכר דירה מוזל. הצעת החוק שיזם יו"ר סיעת כולנו ח"כ רועי פולקמן תעלה להצבעה בקריאה טרומית ביום רביעי במליאת הכנסת. היא זוכה לתמיכה רחבה בקואליציה ובממשלה כך שסיכוייה להשלים שלוש קריאות טובים.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הצעת החוק הדירות להשכרה בפרוייקט יושכרו לטווח של לפחות 20 שנה והשוכרים יוכלו לשכור אותן לתקופות של עד 5 שנים. ההנחה בשכר הדירה בדירות המוזלות תהיה של 20%. עדיין לא ברור אם הדירות בשכר דירה מוזל יפנו לציבור הרחב או רק לזכאים בעלי הכנסה נמוכה או בינונית.

ח"כ רועי פולקמן, צילום: מיקי אלון ח"כ רועי פולקמן | צילום: מיקי אלון ח"כ רועי פולקמן, צילום: מיקי אלון

החידוש בהצעת החוק היא היכולת של ועדות התכנון והבנייה להכניס את ההתניה שלפיה חלק מהדירות יהיו בשכירות וחלק בשכירות מוזלת לתנאי תוכנית המתאר. עד היום הן לא יכלו לעשות זאת ולכן לא יכלו להציע ליזמים עסקה של תוספת בנייה בתמורה לבניה לשכירות.

הצעת החוק איננה כופה על העיריות לעודד בניית דיור בשכירות אלא רק מאפשרת להן לעשות זאת. היא מיועדת, לדברי פולקמן, ביחוד לרשויות שבהן מחירי דיור גבוהים דוגמת תל אביב, רעננה כפר סבא, הרצליה, פתח תקוה, רמת גן וירושלים, "רשויות שמבינות שהן חייבות פתרונות של שכירות כדי להשאיר צעירים".

לדברי פולקמן, "עד היום רשויות מקומיות שרצו לעודד בנייה בשכירות מוזלת לבני המקום ולצעירים בכלל לא יכלו לתמרץ יזמים לעשות זאת וכעת הדבר יתאפשר באמצעות הענקת זכויות בנייה". זה יאפשר לצעירים עצמם "לקדם פרויקטים של דיור בשכירות ארוכת טווח, במחירים הוגנים כפי שנהוג בעולם". פולקמן טוען ש"אין סיבה שאדם שמשכורתו לא מאפשרת לו לקנות דירה יתחייב למשכנתא בזמן שניתן לקדם פתרונות בשכירות, ועדיין לשמור על שפיות כלכלית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות