אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה עדיף לא לספר לילדים שלכם על כסף צילום: שאטרסטטוק

מה עדיף לא לספר לילדים שלכם על כסף

חשוב ללמד את ילדיכם על חיסכון, צרכנות נבונה, שכר ותקציב אבל את התשובות לשאלות כמו ''כמה אתם מרוויחים?" עדיף לשמור לעצמכם

13.02.2017, 14:45 | שירות כלכליסט
כבר ניהלתם עם הילדים שלכם את השיחות החשובות על נושאים כמו סקס או סמים אבל מה לגבי כסף? הורים נוטים לדחות את השיחות על נושאים כמו עבודה, חובות או מסים, כך לפי בת' קובלינר, מחברת הספר "הפוך את ילדך לגאון פיננסי (גם אם אתה לא)". אך ישנם גם כמה דברים הקשורים בכסף שלכם שלא כדאי לספר לילדיכם. ביאהו פייננס פרסמו חמישה נושאים הקשורים בכסף שעדיף להורים לשמור לעצמם:

קראו עוד בכלכליסט

1. אל תספרו בדיוק כמה אתם מרוויחים

הילדים שלכם לא צריכים לראות את תלוש המשכורת שלכם. זה אולי נחמד להתרברב על כך שאתם מרוויחים טוב, או להתלונן על כך שאתם לא מרוויחים מספיק – אבל הילדים שלכם לא יכולים להבין באמת את המשמעות של זה. אין ספק, בשלב מסוים הם ישאלו אתכם כמה כסף אתם מרוויחים אך קובלינר אומרת שעדיף לשמור את המספר הזה לעצמכם. במקום זה היא ממליצה לשוחח על הכנסה ממוצעת. "אתם יכולים להגיד 'אנחנו משתכרים יותר מזה אבל עדיין חושבים שחשוב לחסוך לעתיד' או להגיד 'אנחנו לא מגיעים להכנסה הממוצעת ולכן אנחנו מנסים להתנהל בחוכמה עם הכסף שיש'".

זה בסדר ללמד את ילדיכם על צרכנות נבונה אבל לא צריך לספר כמה אתם משלמים לבייביסיטר, צילום: שאטרסטוק זה בסדר ללמד את ילדיכם על צרכנות נבונה אבל לא צריך לספר כמה אתם משלמים לבייביסיטר | צילום: שאטרסטוק זה בסדר ללמד את ילדיכם על צרכנות נבונה אבל לא צריך לספר כמה אתם משלמים לבייביסיטר, צילום: שאטרסטוק

2. אל תגידו לילדיכם מי מרוויח יותר

אם שני בני הזוג עובדים במשרה מלאה אין סיבה שילדיכם ידעו שאחד מהם מרוויח יותר מהשני. קובלינר כותבת ש"לשים מספר על כמה אבא ואמא מרוויחים עשוי להעביר את המסר, במיוחד לילדים צעירים, שהתרומה הכספית של הורה אחד חשובה יותר מהשני". אם הורה אחד נשאר בבית ומטפל בילדים חשוב לשוחח על הערך של זה לתא המשפחתי.

3. אל תגידו כמה כסף אתם משלמים לבייביסיטר

תשמרו לעצמכם את הסכום שאתם מוציאים על שירותי שמרטפות כשאתם רוצים לצאת לבלות. זה בסדר לומר לילדים שבייביסיטר זו עבודה, אך קובלינר אומרת ששיתוף הילדים בשכר של מי ששומר עליהם עשוי לערער את סמכותו בעיניהם.

4. אל תגידו כמה כסף חסכתם לפנסיה

אתם יכולים להסביר לילדים שלכם מה זה פנסיה, חיסכון לפנסיה והקסם של ריבית דריבית, אבל הם לא צריכים לדעת את השורה התחתונה. קובלינר אומרת כי "לילד אין את הפרספקטיבה הנכונה כדי להבין שזה לא כסף זמין שאפשר להשתמש בו".

5. אל תדברו על כמה עניים או עשירים חברים או קרובים שלכם

יכול להיות שבן הדוד שלכם הוא תפרן שעדיין חייב לכם מתנת חתונה או שהדוד שלכם הוא מיליונר שברשותו קרן גידור, בכל מקרה, היזהרו בדבריכם ליד הילדים בכל הקשור למצב הכלכלי של הקרובים לכם. ילדים לא שוכחים ועשויים לצפות ליותר או פחות מאותו אדם בהתאם למה ששמעו מכם. קובלינר מציינת כי "אם אתם רוצים ללמד את ילדיכם שיעור על הסכנות שבהלוואת כסף לחברים או בני משפחה השתמשו בדוגמאות היפותטיות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות