אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

יו"ר טבע רומז: המנכ"ל הבא לא חייב להיות מישראל

סול בארר אמר בשיחת ועידה לאחר הדוחות כי "הדירקטוריון מחפש את המנכ"ל הטוב ביותר בעולם לטבע, החיפוש הוא גלובלי". המנכ"ל הזמני יצחק פטרבורג: "טבע לא תפוצל לשתי חברות"

13.02.2017, 15:41 | דרור רייך

המנכ"ל הבא של ענקית התרופות טבע לא חייב להיות מישראל - כך רמז היום יו"ר החברה סול בארר בשיחת ועידה שקיימה החברה עם המשקיעים לאחר פרסום הדוחות לרבעון הרביעי של 2016.

קראו עוד בכלכליסט

"אנו מחפשים את המנכ"ל הטוב ביותר בעולם לטבע, החיפוש הוא גלובלי", כך לפי סול בארר. לשאלה האם המנכ"ל יידרש לחיות בישראל אמר כי "הכל ניתן לפתור". בארר הוסיף כי בטבע מאמינים בשוק המקסיקני והם מקווים לפצות על הזמן שאבד.

המנכ"ל הזמני של טבע יצחק פטרבורג שהשתתף גם הוא בשיחת הוועידה אמר כי "טבע לא תפוצל ל-2 חברות שונות".

כאמור, מוקדם יותר היום דיווחה טבע על תוצאותיה לרבעון האחרון של השנה שעברה - תוצאות שעקפו את התחזיות המוקדמות של האנליסטים. ההכנסות ברבעון המדווח עמדו על 6.5 מיליארד דולר, עלייה של 33% בהשוואה לרבעון המקביל, בעיקר בשל הכללת מכירות אקטביס, לאחר שהעסקה הושלמה ב-2 באוגוסט - ההכנסות התעלו על התחזיות שעמדו על 6.25 מיליארד דולר.

הקופקסון המשיך להציג עוצמה: תרופת הגדל של החברה רשמה ברבעון הרביעי עלייה של 6% בהכנסות ל-1.01 מיליארד דולר. הצמיחה הגדולה ביותר נרשמה בארה"ב, בשיעור של 9%, בעיקר כתוצאה מעלייה מחירים של כ-8%. מחוץ לארה"ב נחלשו מכירות הקופקסון ב-7%, בעיקר עקב הפסד מכרזים ברוסיה.

יצחק פטרבורג
יצחק פטרבורג צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות