אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רומיניגה: "עדיף לבטל את גביע העולם למועדונים מאשר להגדיל אותו" צילום: גטי אימג'ס

רומיניגה: "עדיף לבטל את גביע העולם למועדונים מאשר להגדיל אותו"

ראש ארגון הגג שמייצג את מועדוני הכדורגל של אירופה פרסם הודעה נוספת נגד נשיא פיפ"א ג'יאני אינפנטינו, הפעם נגד ההצעה להרחיב את גביע העולם למועדונים

13.02.2017, 16:45 | שירות כלכליסט
קרל היינץ רומיניגה, ראש ארגון הגג שמייצג את מועדוני הכדורגל של אירופה, פרסם הודעה נוספת נגד נשיא פיפ"א ג'יאני אינפנטינו, הפעם נגד ההצעה להרחיב את גביע העולם למועדונים. לדבריו, עדיף כבר לבטל את הטורניר. 

קראו עוד בכלכליסט

קרל היינץ רומינגה, צילום: גטי אימג קרל היינץ רומינגה | צילום: גטי אימג'ס קרל היינץ רומינגה, צילום: גטי אימג

רומיניגה, שעומד בראש ארגון מועדוני הכדורגל של אירופה, כבר העביר ביקורת נגד אינפנטינו על התכניות שלו להרחיב את המונדיאל ל-48 נבחרות החל מ-2026, ועכשיו הוא אומר שאין שום היגיון בהגדלת טורניר הדגל הקבוצתי השנתי של פיפ"א, שבו משתתפות האלופות של שש הקונפדרציות ואלופת ההמדינה המארחת, מכיוון שממילא הוא כמעט ולא מעורר עניין.

רומיניגה גם רמז, ולא בפעם הראשונה, שמועדונים עלולים לא להשתמש בשחקנים מסוימים כדי שלא ייפצעו או יתעייפו.

גביע העולם למועדונים נערך בפעם הראשונה ב-2000 ולאחר ארבע שנים החליף רשמית את הגביע הביניבשתי, שבו השתתפו המנצחות של הטורנירים היבשתיים באירופה ובדרום אמריקה בלבד. בשלהי השנה שעברה העלה אינפנטינו את הרעיון להעביר את האירוע מדצמבר ליוני ולהגדיל אותו כמעט פי 5 עם 32 קבוצות. הרעיון עשוי לצאת לפועל כבר ב-2019.

בראיון שהעניק רומיניגה לעיתון הגרמני בילד, הוא אמר כי "הפורמט הנוכחי שבו יש שבע קבוצות הוא מיותר. כולם מסכימים על כך".

הוא הוסיף כי הטורניר משודר רק במספר מוגבל של מדינות באירופה ו"זו ההוכחה שהאינטרס הציבורי הוא מוגבל ביותר, ולא רק בגרמניה. זה נובע בעיקרו מהפורמט הלא מעניין".

לדבריו, יש כבר מספיק משחקים בינלאומיים בכל שנה ואין מקום לתחרות, אותה הוא מכנה "לא חיונית. זה יהיה מעניין אם הקבוצות יגידו שעדיף לבטל את הטורניר לטובת השחקנים, אפילו שאפשר להרוויח הרבה כסף מזה".

רומיניגה מאמין שאפשר להוריד בחצי את הפגרות לטובת משחקי הנבחרות בלי להפחית את מספר המשחקים. "יש היום ארבע פגרות למשחקי הנבחרות הבינלאומיות. מספר המשחקים יכול בתיאוריה להישאר זהה, אבל צריכות להיות שתי פגרות בינלאומיות, שניתן להאריך. זה יסייע גם למאמני הנבחרות, כי כך השחקנים יוכלו להיות יחד לתקופה ארוכה יותר ולעבוד על תרגילים טקטיים".

בתשובה לשאלה אם הקבוצות עלולות למנוע מהשחקים שלהן להצטרף לנבחרות הלאומיות אם פיפ"א לא תפחית את הנטל ענה רומינגה: "אני משוכנע שפיפ"א חייבת לנקוט ותנקוט בפעולות. אינפנטינו הכריז שהוא רוצה להיות נשיא דמוקרטי. פיפ"א לא יכולה להיות מעוניינת בהפיכה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות