אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הבריאות: קנאביס רפואי יסופק בבתי המרקחת תוך שנה צילום: גטי אימג'ס

משרד הבריאות: קנאביס רפואי יסופק בבתי המרקחת תוך שנה

כך לפי מנהל היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות , בדיון הוועדה למאבק בסמים של הכנסת. יו"ר הוועדה זנדברג: "כבר עכשיו יש 28 אלף חולים עם מרשמים לקנאביס רפואי". עוד עלה קושי להשיג מרשמים כאלה בשל פקק בהשגת תורים למרפאות כאב

13.02.2017, 15:59 | שחר אילן

רכישת קנאביס רפואי עם מרשם בבתי המרקחת תתאפשר עד סוף השנה או ברבעון הראשון של 2018 . כך אמר מנהל היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (יק"ר) יובל לנדשפט, בדיון הוועדה למאבק בסמים של הכנסת. עוד מסר לנדשפט שלכנסים בנושא גידול קאביס ליצוא הגיעו אלפיים חקלאים שהתעניינו.

יו"ר הוועדה למאבק בסמים תמר זנדברג ממרצ ציינה שיש כבר עכשיו 28 אלף חולים עם מרשמים לקנאביס רפואי ושאלה מה יהיה המצב עד שתתתחיל אספקת הקנאביס בבתי המרקחת. לנדשפט ענה ש"אין אף מדינה בעולם שעושה תהליך של מדיקליזציה של קנאביס תוך שלוש שנים. בינתיים הכלים לא קיימים. זה תהליך מורכב. הממשלה החליטה על מדיקליזציה בלבד, לא לגליזציה. זה אומר שצריך להכשיר רופאים ושהמוצר שיימכר בבית המרקחת יהיה ראוי ויונפק כמו כל תרופה. המצב הקיים היום איננו טוב, למרות שעבר טיוב גדול בשלוש השנים האחרונות. יש כל מיני רמות בהתנהלות החוות. אנו מנסים לעבוד בצורה מדויקת מתוך דאגה לחולים".

קראו עוד בכלכליסט

חחמה לגידול קנאביס חחמה לגידול קנאביס חחמה לגידול קנאביס

חלק מהדיון הוקדש לקושי לקבל מרשמים לקנאביס בגלל הפקק בהשגת תורים למרפאות כאב שאינן עומדות בעומס. בישראל יש היום רק 85 רופאי כאב. פרופ' אליעד דוידסון, יו"ר האגודה לשיכוך כאב אמר, ש"רופאי הכאב הם היום העמוסים ביותר בארץ. מיליון איש צובאים על דלתותינו ומחפשים מזור לכאבם". הוא הסביר ש"כל אחד יכול להגיד שכואב לו. אם אין דרך ללגליזציה של קנאביס, אז זו הדרך למיליון איש, במקום לשלם 3,000 שקל לחודש, לצבוא על דלתות מרפאות הכאב. אין מיליון איש שצריכים קנאביס מסיבות רפואיות, אבל יש מיליון איש שמגיעים למרפאות ומבקשים קנאביס".

לדברי דוידסון, מרפאות כאב שמסרבות לטפל במבקשי מרשם לקנאביס עושות זאת "מתוך מצוקה. זו זעקה של מרפאות הכאב. אם אני אפתח מרפאה לכל דורש קנאביס, התורים למרפאת הכאב יהיו חודשים, ואז חולה סרטן לא יוכל לקבל טיפול. יש בארץ בסך הכל 85 רופאי כאב. הם לא יכולים לתת מענה. כאב זה המדד היחיד שלא מדיד". הוא ציין שחולים בדרך כלל "באים לשאול את דעתי הרפואית מה יכול להקל על כאבם. כאן מדובר בסוג אחד של לקוחות. הם דורשים קנאביס".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
צריכת קנאביס לא מעלה אחוזי תאונות דרכים
רק לאחרונה פורסם מחקר גדול מאוד שהראה ירידה בכמות תאונות הדרכים במדינות שבהן קנאביס חוקי בארה"ב. וגם ולמי שמפקפק במחקר הזה , לכל בר דעת ברור לחלוטין שהקשר השלילי בין קנאביס לנהיגה איננו דומה לאלכוהול. מחקר שנעשה במכון לחקר הקנאביס בקליפורניה הראה כי ההשפעה של קנאביס שונה ופוגעת הרבה פחות בכישורים שנחוצים לנהיגה. הסיבה לירידה בכמות תאונות הדרכים היא ככל הנראה מכיוון שאנשים תחת השפעת קנאביס נוהגים באופן זהיר ואחראי יותר מבדרך כלל (לעומת אלכוהול שגורם לעודף ביטחון ולחוסר מודעות של המגבלות).
מומחה בתחום  |  14.02.17
8.
לא לגעת .
למי שאמר שניתן לנהוג ברכב תוך כדי שימוש ..הייתי אומר לך שאתה מטומטם עם דיפלומה . לעשן ולנהוג זה רשיון להרוג .. כאשר מעשנים גראס רפואי לצרכי הנאה צריך להבין שעישון סיגריה שלמה יכולה לגרום במקרה הטוב לאיבוד שליטה .. למה צריך כל הזמן להיות בסוטול .. החיים מספיק יפים בלי החרא הזה . עישון ללא הבחנה יביא לנזקים עתידיים מהותים ביותר
ירוק  |  13.02.17
לכל התגובות