אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-NBA פותחת ליגת eSports צילום: איי פי

ה-NBA פותחת ליגת eSports

ליגת הכדורסל של צפון אמריקה נכנסה לתחום הספורט האלקטרוני על ידי השקת תחרות חדשות בשם NBA 2K eLeague

13.02.2017, 16:33 | שירות כלכליסט
ליגת הכדורסל של צפון אמריקה (NBA) נכנסה לתחום הספורט האלקטרוני (esports) על ידי השקת תחרות חדשות בשם NBA 2K eLeague.

קראו עוד בכלכליסט

אדם סילבר, קומישינר ה-NBA, ושטראוס זלניק, מנכ"ל טייק 2, צילום: איי פי אדם סילבר, קומישינר ה-NBA, ושטראוס זלניק, מנכ"ל טייק 2 | צילום: איי פי אדם סילבר, קומישינר ה-NBA, ושטראוס זלניק, מנכ"ל טייק 2, צילום: איי פי

זו התחרות הראשונה מסוגה שמופעלת על ידי אחת מארבע ליגות הספורט המובילות בארה"ב. הליגה חברה לחברת טייק 2 אינטראקטיב סופטוור, שמייצרת את סדרת משחק המחשב NBA 2K, עבור המיזם.

גיימרים מתוכננים לייצג את קבוצות ה-NBA, וקומישינר הליגה אדם סילבר מקווה שהמהלך יעזור להרחיב את הפרופיל של התחרות בפרט ושל הספורט בכלל.

"חלק גדול מהמשימה שלי הוא להרחיב את משחק הכדורסל", אמר לסוכנות הידיעות AP. "תהיה הזדמנות לליגה הראשונה מסוגה למשוך גיימרים שמשחקים משחק אחר. עכשיו הם יוכלו לומר: 'אולי לא יכולתי לשחק בניקס כי אין לי את הכוח הפיזי להתחרות ברמות הללו, אבל יש לי את הכוח המנטאלי להתחרות כגיימר עבור הקבוצה האלקטרונית של הניקס".

לפי התכנון, הליגה תושק ב-2018, ותכלול 8-12 קבוצות, כל אחת עם חמישה גיימרים. סילבר לא פירט אילו קבוצות יוצגו בעונת הבכורה, אך בסופו של דבר לכל אחת מ-30 הקבוצות בליגה יהיה ייצוג במשחק האלקטרוני. הגיימרים ישתתפו בעונה סדירה הכוללת 82 משחקים ולאחריה פלייאוף. מנכ"ל טייק 2 שטראוס זלניק אמר כי המנצח יזכה בפרס כספי בדומה לפרסים שחולקו בטורנים קודמים של NBA 2K, ושעמדו על 250 אלף דולר.

קבוצות ה-NBA וטייק 2 יבחרו את הגיימרים באמצעות תהליך גיוס ודראפט, שסילבר אמר שייתכן וישודר בטלוויזיה או באינטרנט.

השקת הליגה החדשה מגיעה בעוד יותר ויותר קבוצות ב-NBA החלו להשקיע בתחום הספורט האלקטרוני. בינואר רכשה מיאמי היט אחזקה במארגנת תחרויות הספורט האלקטרוני מיספיטס, זאת כחלק משותפות אסטרטגית בין שני הצדדים. הקבוצה תיקח חלק בכל הפעילויות, כולל שיווק, מיתוג, קידום והשגת חוזי ספונשרשייפ ושידור דיגיאליים בשם הקבוצה האלקטרונית.

מיאמי הפכה לקבוצה השנייה ב-NBA ששתלבת באופן מלא בקבוצה של ספורט אלקטרוני, זאת לאחר שבספטמבר רכשו פילדלפיה 76' אחזקת בעלות בקבוצות טים דיגניטס ואפקס גיימינג. שתי הקבוצות מוזגו מאז ופועלות כיום תחת השם דיגניטס.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות